Nowoczesne wynalazki dla "kury domowej"

Nowoczesne wynalazki dla "kury domowej"

Nowoczesne wynalazki dla "kury domowej"
Źródło zdjęć: © Inventables
29.09.2010 15:10, aktualizacja: 06.03.2017 13:15

Nowoczesne wynalazki dla "kury domowej"

Zaczynamy od prostego gadżetu, który sprawi, że tosty już nigdy nie będą zbyt mocno lub zbyt słabo przypieczone. Dzięki przezroczystemu tosterowi możemy obserwować cały proces opiekania chleba. Robienie tostów właśnie przestało być nudne. Poza tym, ten futurystyczny gadżet świetnie wygląda w kuchni. Dla tradycjonalistów pozostawiono możliwość ręcznego ustawienia czasu, po którym gotowy tost wyskoczy z urządzenia.

1 / 9

Nowoczesne lodówki

Obraz
© Siemens

Już od jakiegoś czasu możemy kupić w sklepach z AGD nowoczesne lodówki wyposażone w dozownik do napojów, a nawet monitory LCD. Najbardziej zaawansowane produkty posiadają ekrany dotykowe, które łączą się z internetem, pozwalając na kupienie brakujących produktów albo czytanie Wirtualnej Polski podczas przygotowywania obiadu. Tego typu lodówki posiadają już praktycznie wszyscy duży producenci sprzętu AGD. Na zdjęciu lodówka z serii Siemens CoolMedia.

2 / 9

Gotowanie przyszłości

Obraz
© Electrolux

Pokazany na zdjęciu Electrolux Snail Micro Induction to wcale nie żelazko, choć podobnie wygląda. To urządzenie, które zrewolucjonizować gotowanie w przyszłości. Snail przyczepia się do talerza, patelni, garnka lub dowolnego innego naczynia z jedzeniem. Następnie urządzenie wykrywa rodzaj pokarmu i automatycznie ustala temperaturę oraz czas podgrzewania. Autor tego projektu został tegorocznym zwycięzcą konkursu Electrolux Design Lab.

3 / 9

Stól interaktywny

Obraz
© Neff

Wynalazek firmy Neff ma zupełnie zmienić sposób korzystania z kuchni, dodając dodatkowe funkcjonalności do tego pomieszczenia. Neff Interactive to stół, wykorzystujący technologię Microsoft Surface - dotykowy ekran, który może być jednocześnie obsługiwany przez kilka osób. Możliwości wykorzystania tego wynalazku są praktycznie nieograniczone - od wspólnego konstruowania przepisów przez całą rodzinę, przez zostawianie sobie wiadomości po wspólne granie w oczekiwaniu na obiad.

4 / 9

Okap

Obraz
© Baraldi

Do tej pory okapy kuchenne stanowiły sporych rozmiarów blaszane "dachy", które nie tylko szpeciły kuchnię, ale również zabierały cenną przestrzeń. Okapy firmy Baraldi zaprzeczają temu stereotypowi stanowiąc nowoczesny dodatek do każdej kuchni. Włoskie produkty mogą być wyposażone w stylowe, halogenowe podświetlenie lub monitor LCD z dotykowymi przyciskami.

5 / 9

Laserowe nożyczki

Obraz

Pomimo, że nożyczki ciężko zaliczyć do sprzętów kuchennych, są one obecne w niemal każdej kuchni. Dzięki prostemu udoskonaleniu - laserowemu wskaźnikowi, papier śniadaniowy już zawsze będzie równo przycięty. Prosta rzecz, a cieszy.

6 / 9

Pralka przyszłości

Obraz
© KaionWave

W niedalekiej przyszłości urządzenia takie jak KaionWave zastąpią dzisiejsze pralki. Poza rewelacyjnym designem, te nowoczesne maszyny posiadają dużo dalej idące udoskonalenia. KaionWave nie wykorzystuje wody do prania, a jedynie światło ultrafioletowe. Promienie UV dokładnie naświetlają każdą cząsteczkę brudnego ubrania, zabijając wszystkie wirusy i bakterie. Dodatkowo, urządzenie działa również jako suszarka.

7 / 9

Zmywarka ultradźwiękowa

Obraz
© De Dietrich

Zmywarka Onis jest jednocześnie nowoczesna, przyjazna dla środowiska i oszczędna. Urządzenie do zmywania naczyń wykorzystuje jedynie niewielką ilość wody, zakwaszacz, taki jak ocet i ultradźwięki. Zmywanie za pomocą ultradźwięków jest niewiarygodnie dokładne i szybkie. Co więcej, Onis działa w obiegu zamkniętym, dzięki czemu wykorzystywana woda nie jest marnowana.

8 / 9

Oczyszczacz powietrza

Obraz
© Coway

Te urządzenia zdobywają w Polsce coraz większą popularność. Oczyszczacze powietrza zabijają bakterie i zarazki, pomagają alergikom, astmatykom oraz ograniczają szkodliwe dla zdrowia skutki biernego palenia. Firma Coway pokazuje, że urządzenia te mogą jednocześnie stanowić stylowy element naszego mieszkania. Bardzo popularne w Japonii mają ogromną szansę podbić również Europę.

9 / 9

Robot odkurzacz

Obraz
© iRobot

Roboty odkurzające są obecne w coraz większej liczbie gospodarstw domowych. Podczas, gdy pierwsze modele były drogie i potrafiły gubić drogę w pomieszczeniu, najnowsze wersje robo-odkurzaczy są na prawdę zaawansowane. Taki robot może posiadać wgrane mapy pomieszczeń z uwzględnieniem rozmieszczenia mebli lub po prostu odkurzać obszar ograniczony przez specjalne laserowe ograniczniki. Na zdjęciu pokazane jest urządzenie firmy iRobot, które służy do odkurzania podłóg i dywanów. Istnieją również wersje do czyszczenia garażu, podwórza, mycia podłóg, a nawet czyszczenia basenów - te działają nawet pod wodą.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)