Nowe zasilacze Sweex

Nowe zasilacze Sweex
Źródło zdjęć: © Sweex

30.06.2010 13:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowe zasilacze komputerowe Sweex służą nie tylko do dostarczenia energii dla podzespołów komputera, lecz efektywnym wykorzystaniu tej energii.

Zasilacze Sweex oferują wysoką, bo ponad 80. efektywność w zakresie od 20-100% obciążenia. Dzięki systemowi tzw. aktywnemu PFC (Power Factor Correction) – zasilacze nie marnują prądu jak ma to miejsce w konstrukcjach z pasywnym układem PFC, których efektywność rzadko dochodzi do 60%. Zakup mocniejszego zasilacza może skutkować obniżeniem poboru energii.

Obraz
© (fot. Sweex)

Zasilacze wyposażono w zabezpieczenia przed zbyt wysokim napięciem wejściowym (podzespoły nie spalą się, gdy w sieci pojawi się zbyt wysoki skok napięcia), przed przeciążeniem (przed spaleniem po chwilowym poborze mocy większym niż nominalna moc zasilacza), przed przegrzaniem, przed spięciami (gdy na wyjściu zdarzy się spięcie), przed zbyt niskim napięciem wyjściowym (ma to wpływ na stabilność pracy podzespołów komputera).

Zasilacze wyposażono w ciche 12-centymetrowe wentylatory, max 2. dB przy 50% obciążeniu, które zapewniają doskonałe chłodzenie komponentów.

Urządzenie dysponuje przewodami, których długość dobrano tak by dosięgnęły do podzespołów umieszczonych w najpopularniejszych obudowach, a także by się w nich zbytnio nie plątały. Różnorodność wtyczek pozwala na zastosowanie zasilaczy nawet w bardzo rozbudowanych systemach. Zasilacze objęte są 2. miesięczną gwarancją.

Cena zasilacza 450 Watt 80 PLUS Power Supply ATX 2.2 to 299 zł, a 650 Watt 80 PLUS Power Supply ATX 2.2 to 359 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)