Nowe wieści o PS5 jeszcze przed E3 – Sony ujawnia więcej szczegółów

Nowe wieści o PS5 jeszcze przed E3 – Sony ujawnia więcej szczegółów

Nowe wieści o PS5 jeszcze przed E3 – Sony ujawnia więcej szczegółów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
06.06.2019 10:00

Nie zobaczymy w tym roku konferencji Sony na E3, mimo to zostało ujawnionych nam już teraz więcej szczegółów na temat nowej konsoli PS5. Znamy niektóre szczegóły techniczne PlayStation 5 oraz nowe funkcje, które Sony przygotowuje dla graczy.

Jeszcze zanim rozpoczną się targi E3, Sony ujawnia kilka szczegółów dotyczących PS5. Przede wszystkim obsługiwana będzie rozdzielczość 4K z częstotliwością odświeżania 120 Hz oraz w konsoli zostanie zamontowany dysk SSD. Wszystko to ma wpłynąć na płynność rozgrywki i szybsze doczytywanie się danych. Co jeszcze wiemy o nowym PlayStation 5?

PS5 – co nowego? Specyfikacja techniczna i nowe usługi

O wszystkich nowościach dotyczących PS5 mogliśmy dowiedzieć się dzięki wywiadowi udzielonemu przez dyrektora generalnego Sony Interactive Entertainment, Jima Ryana dla CNET. Ryan wspomniał w nim, jak ważny dla PlayStation jest rozwój usługi streamingowej PlayStation Play, przy której współpracuje z Microsoftem. Zdaje się, że jest to w dużej mierze wynik usługi, którą przygotowuje Google.

Wiemy również, że gry z PS4 będzie można uruchomić na PS5, dzięki wstecznej kompatybilności. Sony pracuje więc również nad rozwojem dodatkowej funkcjonalności, która ma ułatwić przejście ze starszej konsoli na nową generację. W przygotowaniu jest również transfer zapisów stanu gry, dzięki czemu będziemy mogli rozpocząć grę na PS5 od tego samego momentu, na którym skończyliśmy grając na PS4. Ryan podkreśla w wywiadzie, że możliwość migracji pomiędzy konsolami jest ważna dla graczy, więc chcą sprostać ich wymaganiom.

Sony nie przedstawiło jeszcze żadnych oficjalnych szczegółów na temat specyfikacji technicznej PS5, ale o niektórych rzeczach możemy dowiedzieć się z różnych wzmianek i wywiadów w sieci. Jak dotąd wiemy, że PS5 będzie obsługiwał rozdzielczość 8K. Nie zabraknie też ośmiordzeniowego procesora opartego na układach AMD Ryzen, z procesorem graficznym AMD Radeon.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)