Nowe projektory od Sanyo

Nowe projektory od Sanyo

Nowe projektory od Sanyo
Źródło zdjęć: © IDG
03.03.2008 15:30, aktualizacja: 04.03.2008 12:51

Na tegorocznych europejskich targach audio-wideo - Integrated Systems Europe ( ISE ) w Amsterdamie Sanyo zaprezentował siedem najnowszych projektorów multimedialnych do zastosowań edukacyjnych i biznesowych oraz super jasne projektory prezentacyjne i kinowe.

Model PLC-XT35, to projektor przeznaczony do tworzenia systemów informacji publicznej, o jasności 5000 ANSI lumenów. Zaprojektowano go z myślą o jak najprostszej obsłudze. Symetryczna budowa umożliwia i ułatwia montaż pod dowolnym kątem ( pionowo, poziomo, do góry nogami ). Bagnetowe mocowanie obiektywy pozwala na jego szybką i łatwą wymianę. Lampa i filtr umieszczone są z tyłu projektora i łatwo dostępne do okresowej kontroli, czy wymiany, co jest szczególnie istotne w instalacjach do pracy ciągłej.

PDG-DWT50L, PLV-WF2. i PLC-ET30, to trzy panoramiczne projektory, mogące pracować 24 godziny na dobę przeznaczone do różnych zastosowań np. w cyfrowym kinie, prezentacjach reklamowych, czy systemach informacji publicznej.

Obraz
© PLC-XT35 (fot. IDG)

PDG-DWT50L - projektor w technologii DLP o jasności 4500 ANSI lumenów o podstawowej rozdzielczości WXGA, kompatybilny z HDTV. Projektor wyświetla obraz o maksymalnej przekątnej 12,7m.
PLV-WF20 - dzięki zastosowaniu nieorganicznych paneli LCD i działających równolegle dwóch lamp projektor wyświetla obraz z kontrastem 2000:1 i jasnością do 6000 ANSI lumenów. Nieorganiczne panele mają również dużo większą żywotność niż tradycyjne. Funkcja zmiany położenia obiektywu ( lens shift ) jest zdalnie sterowana silnikiem co w połączeniu z dwunastoma wymiennymi obiektywami i pięcioma panelami złącz sygnałowych zapewnia bezproblemowe wykorzystanie w rozwiązaniach kinowych.
LC-ET30L to przenośny projektor SXGA+ do kina cyfrowego o dużej jasności 4000 ANSI lumenów.

Projektory PLC-XW56 i PLC-XU88, to nowości w kategorii edukacja i biznes. PLC-XW56, to lekki projektor ( 2,9 kg. ) o jasności 2000 ANSI lumenów i zoomem 1,2x, może posłużyć do prezentacji, np. podróżującym handlowcom. Dodatkową zaletą projektora jest jego bardzo cicha praca - 25 dB.
PLC-XU88 zaprojektowano do szybkiej i prostej obsługi. Dzięki funkcji direct on/off jest on gotowy do pracy natychmiast po podłączeniu zasilania. Duża liczba gniazd sygnałowych oraz czytnik kart SD w połączeniu z jasnością 3000 ANSI lumenów i szeroką gama obiektywów z 1,6x zoomem oraz modułem sieciowym czyni z projektora doskonałe i elastyczne rozwiązanie do zastosowań prezentacyjnych i edukacyjnych.

PLC-XF70, to projektor LCD przeznaczony dla najbardziej wymagających klientów i do najtrudniejszych zastosowań. Dwie lampy zapewniają ogromną jasność 9000 ANSI lumenów i kontrast 2000:1. Nieorganiczne panele LCD zapewniają doskonałą jakoś obrazu i długą żywotność projektora. Moduł sieciowy LAN i sterowana silniczkiem elektrycznym ( funkcja lens shift ) znakomicie ułatwia zdalne sterowanie projektorem zainstalowanym np. na wielkiej estradzie.

Projektory pojawią się w Polsce wiosną 2008 roku. Ich ceny nie są jeszcze znane. Gwarancja producenta obejmuje okres trzech lat na projektor i lampę.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)