Nowe oszustwo na Facebooku. Uwaga na "kupony do Biedronki"

Nowe oszustwo na Facebooku. Uwaga na "kupony do Biedronki"

Nowe oszustwo na Facebooku. Uwaga na "kupony do Biedronki"
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
15.12.2019 16:30

Należy uważać na wiadomości na Facebooku, które otrzymujemy pozornie od naszych znajomych. Tym razem oszuści kuszą promocyjnymi kuponami do sklepów sieci Biedronka.

Zbliżające się Święta mogą uśpić naszą czujność, zwłaszcza jeśli szukamy atrakcyjnych promocji na prezenty czy inne przedświąteczne zakupy. Tę okazję wykorzystują oszuści, wykorzystujący dobrze znany już mechanizm niebezpiecznych wiadomości krążących po Facebooku.

Z konta naszego znajomego dostajemy wiadomość, w której otrzymujemy informację, że po wypełnieniu krótkiej ankiety na stronie biedronka-podarunek[.]eu, otrzymamy darmowe bony na zakupy w popularnym dyskoncie.

Wiadomość jest oczywiście fałszywa, a sieć Biedronka nie organizuje żadnej promocji. Kliknięcie w link przekierowuje nas na stronę, która będzie próbowała wyłudzić od nas podstawowe dane - imię, nazwisko, adres e-mail, kusząc bonami na 1000 zł.

Jeżeli otrzymacie podejrzaną wiadomość od swojego znajomego warto skontaktować się z nim drogą inną niż przez komunikator na Facebooku. Dobrze jest go ostrzec, że z jego konta wysyłane są fałszywe wiadomości, a także poinformować znajomych, by nie klikali w podejrzane linki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)