Nowe odkrycie na Księżycu. NASA zapowiada specjalną konferencję

Nowe odkrycie na Księżycu. NASA zapowiada specjalną konferencję

NASA dokonała ekscytującego odkrycia na Księżycu
NASA dokonała ekscytującego odkrycia na Księżycu
Źródło zdjęć: © NASA
22.10.2020 12:52, aktualizacja: 01.03.2022 14:15

NASA zapowiedziała specjalną konferencję w związku z ekscytującym odkryciem na Księżycu. Wiadomo, że ma mieć ono duży wpływ na planową misję Artemis. Szczegóły poznamy w poniedziałek 26 października.

NASA dokonała nowego odkrycia na Księżycu. Amerykańska Agencja Kosmiczna nie zdradziła szczegółów, jednak potwierdziła, że jest ono niezwykle ekscytujące i będzie miało duży wpływ na planowaną misję Artemis. Specjalna konferencja prasowa w tej sprawie odbędzie się w poniedziałek 26 października o godzinie 17:00 czasu polskiego.

Wiadomo, że odkrycie ma związek z obserwatorium SOFIA (Stratospheric Observatory for Infrared Astronomy), umieszczonym na pokładzie zmodyfikowanego Boeinga 747SP.

Obserwatorium lotnicze wznosi się na wysokość 11 kilometrów, dzięki czemu jest w stanie pokonać 99 procent atmosfery, czego nie potrafią zrobić teleskopy naziemne.

SOFIA prowadzi obserwacje w podczerwieni i może wychwycić zjawiska niemożliwe do zobaczenia w świetle widzialnym. Obserwatorium ma już na swoim koncie wiele odkryć. Wśród nich należy wymienić m.in. wykrycie tlenu w atmosferze Marsa oraz dowody na kolizje egzoplanet.

Przypomnijmy, że start misji Artemis ma się odbyć w 2024 roku. W ramach wielkiego przedsięwzięcia, na Księżyc ma zostać wysłanych dwóch astronautów, którzy spędzą na Srebrnym Globie niecały tydzień. Będzie to pierwsza załogowa misja na naszego satelitę od czasu słynnej misji Apollo 17, która miała miejsce w 1972 roku.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (150)