Nowe myszy i klawiatury Microsoft dla Windows 8

Nowe myszy i klawiatury Microsoft dla Windows 8
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

30.07.2012 12:28, aktual.: 30.07.2012 13:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft Hardware pokazał akcesoria z dwóch nowych linii Sculpt i Wedge. Do dyspozycji mamy bardziej tradycyjną mysz i klawiaturę Sculpt Touch Mouse i Sculpt Mobile Keyboard, oraz bardzo ciekawie zaprojektowaną, innowacyjną klawiaturę i myszkę serii Wedge.

Microsoft Sculpt Touch Mouse wykorzystuje stosowane przez Microsoft technologie Touch i Bluetooth. Myszkę wyposażono w czterokierunkowy pasek przewijania, który umożliwia naturalną obsługę interfejsu Metro w systemie Windows 8. Pasek dotykowy myszy wzbogacony został o technologię haptyczną, która zapewnia wyczuwalne wibracje, zbliżone do tych wytwarzanych przez tradycyjne kółko przewijania. Symetryczny kształt Sculpt Touch Mouse sprawia, że urządzenie nadaje się dla osób zarówno prawo-, jak i leworęcznych. Sculpt Touch Mouse łączy się z komputerem za pomocą technologii Bluetooth. W myszy zastosowano znany z wielu produktów Microsoft sensor Bluetrack, dzięki któremu mysz jest w stanie pracować na nietypowych nawierzchniach jak np. marmur czy skóra.

Microsoft Wedge Mobile Keyboard to klawiatura przeznaczona dla użytkowników tabletów. Do klawiatury dołączona została specjalna nakładka, która chroni urządzenie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Po zdjęciu z klawiatury, nakładka zyskuje kolejną funkcjonalność –. zgięta na pół tworzy wygodny stojak na tablet. Minimalistyczny design klawiatury udało się osiągnąć dzięki wyeliminowaniu wszelkich dodatkowych elementów – poza klawiszami niezbędnymi do pisania, Wedge Mobile Keyboard posiada jedynie klawisze szybkiego dostępu do obsługi systemu Windows 8. Podobnie, jak Wedge Touch Mouse, tak i klawiatura przechodzi w stan uśpienia, jeśli żaden z klawiszy nie zostanie wciśnięty przez określony czas. Ponadto wyłączyć ją można poprzez ponowne nakrycie dołączoną do zestawu nakładką.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Ceny: mysz 219 PLN, klawiatura 229 PLN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)