Nowe komputery dla śląskich bibliotek

Nowe komputery dla śląskich bibliotek

Nowe komputery dla śląskich bibliotek
Źródło zdjęć: © fredik/sxc.hu
09.09.2011 11:20, aktualizacja: 21.09.2011 14:07

Śląskie biblioteki zostaną doposażone m.in. w komputery, skanery i projektory multimedialne. Sprzęt zostanie przekazany do małych miejscowości oraz miasteczek

Sprzęt zostanie przekazany 11. placówkom województwa śląskiego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Celem programu jest wspieranie placówek we wsiach oraz miastach, w których liczba mieszkańców nie przekracza 20 tys. osób.

Do końca listopada małe wiejskie i gminne biblioteki wzbogacą się o 11. komputerów, 104 aparaty cyfrowe, 87 urządzeń wielofunkcyjnych, a także drukarki, laptopy i projektory multimedialne z ekranami.

Regionalna koordynatorka Programu Rozwoju Bibliotek, Magdalena Madejska z Biblioteki Śląskiej w Katowicach powiedziała PAP, że z nowego sprzętu będą korzystać bibliotekarki, ale także mieszkańcy, którzy będą mogli wziąć udział w kursie obsługi komputera czy warsztatach fotograficznych.

"Jest trochę mniej czytelników, ale absolutnie nie musimy się obawiać, że nam ich zabraknie. Wprowadzenie nowych technologii jest potrzebne. Dzięki udziałowi w programie, mieszkańcy małych miejscowości i miasteczek będą mogli korzystać z darmowego internetu" - dodała Madejska.

Sprzęt zostanie rozdany bibliotekom w ramach drugiej edycji Programu Rozwoju Bibliotek. W pierwszej edycji udział wzięło 12. placówek z woj. śląskiego.

Budżet programu to 2. mln dolarów. Fundusze pochodzą z grantu, który Fundacja Billa i Melindy Gates przekazała Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Program realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (utworzona przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności).

W woj. śląskim jest 813 placówek bibliotecznych, w tym 169 centrali i 644 filie.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)