Nowe dyski zewnętrzne WD z elektroniczną etykietą

Nowe dyski zewnętrzne WD z elektroniczną etykietą

07.10.2009 13:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma WD zaprezentowała nową serię dysków zewnętrznych - My Book Elite z konfigurowalnym wyświetlaczem, nazwanym przez producenta e-etykietą.
Dane na elektronicznej etykiecie są wyraźnie czytelne nawet, gdy dysk jest odłączony, dzięki czemu jednym rzutem oka można zidentyfikować zawartość dysku i uzyskać informację o wolnej przestrzeni.

Nowe, zewnętrzne dyski WD My Book Elite archiwizują pliki w sposób ciągły i automatyczny, wykorzystując oprogramowanie WD SmartWare oraz umożliwiają sprzętowe szyfrowanie danych kluczem 256-bitowym. Seria WD My Book Elite oferuje 3 pojemności: 1 TB, 1.5 TB oraz 2 TB.

E-etykieta (wyświetlacz) umieszczona jest na grzbiecie dysku. Za pomocą załączonego oprogramowania użytkownicy mogą w prosty sposób stworzyć e-etykiety i zarządzać ich treścią, w zależności od potrzeb. E-etykieta informuje także o ilości dostępnego miejsca na dysku oraz o zabezpieczeniu hasłem dostępu do zawartości urządzenia. Zastosowana w e-etykiecie technologia papieru elektronicznego, odczytuje zapis cyfrowy jak „tradycyjny”. druk, dzięki czemu informacje na wyświetlaczu są widoczne nawet, gdy dysk jest odłączony, a dane mogą być dowolnie zmieniane.

Obraz
© (fot. WD)

Zgodnie z badaniami firmy Parks Associates, szerokopasmowe łącze w przeciętnym gospodarstwie domowym w USA aktualnie przesyła ponad 12. GB cyfrowej treści, a w 2013 roku przewiduje się jej wzrost do 1 TB. Wielu użytkowników przechowuje swoje pliki na kilku różnych dyskach zewnętrznych, co może doprowadzić do trudności z zapamiętaniem, jakie oraz czyje dane znajdują się na dyskach. Podczas prac nad rozwojem produktu, inżynierowie WD obserwowali różne sposoby na doraźne rozwiązanie problemów z identyfikacją treści zapisanych na dyskach; od odręcznych notatek, do drukowanych naklejek samoprzylepnych. W wyniku tych badań powstał inteligentny wyświetlacz w formie e-etykiety, jako eleganckie i praktycznie rozwiązanie identyfikujące dysk i jego zawartość.

Nowe dyski My Book Elite są wyposażone w oprogramowanie WD SmartWare. Proces archiwizacji rozpoczyna się automatycznie podczas pierwszego podłączenia dysku WD, w prosty i intuicyjny sposób. Graficzny interfejs programu na bieżąco, w czasie rzeczywistym ilustruje postęp tworzenia kopii zapasowej. Po wykonaniu przez dysk pierwszej operacji backupu, pliki użytkowników są archiwizowane automatycznie przy ich każdorazowej modyfikacji lub tworzeniu nowych.

Dyski My Book Elite umożliwiają zabezpieczenie danych wybranym przez użytkownika hasłem - kombinacją klucza w skali 256-bitowego szyfrowania sprzętowego, który koduje dane przed ich zapisem na dysku. To rozwiązanie jest zazwyczaj spotykane w dużo droższych systemach pamięci, gdzie szyfrowanie odgrywa rolę wirtualnej kłódki, która zabezpiecza dostęp do danych.

Ceny i dostępność
Nowe dyski zewnętrzne My Book Elite są dostępne w pojemnościach: 1 TB, 1.5 TB i 2 TB. Dyski My Book Elite znajdują się w ofercie wybranych dystrybutorów i reselerów w cenach od 62. PLN do 1380 PLN w zależności od pojemności. Seria My Book Elite jest objęta 3-letnią gwarancją.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)