Nowe dyski zewnętrzne WD My Book VelociRaptor Duo i My Passport for Mac

Nowe dyski zewnętrzne WD My Book VelociRaptor Duo i My Passport for Mac

Nowe dyski zewnętrzne WD My Book VelociRaptor Duo i My Passport for Mac
Źródło zdjęć: © SXC.hu
31.08.2012 11:28, aktualizacja: 09.08.2013 12:26

WD wprowadza na rynek nowe dyski zewnętrzne dla właścicieli komputerów Apple.

WD wprowadza na rynek nowe dyski zewnętrzne dla właścicieli komputerów Apple. Nowe urządzenia to dwudyskowy, zewnętrzny My Book VelociRaptor Duo oraz przenośny dysk USB 3.0 My Passport for Mac, który teraz dostępny jest w pojemności do 2 TB.

My Book VelociRaptor Duo - dwa szybkie dyski w jednej obudowie

Obraz
© WD My Book VelociRaptor Duo (fot. zdjęcie producenta)

My Book VelociRaptor Duo charakteryzuje duża wydajność, osiągana dzięki dwóm portom Thunderbolt oraz dwóm dyskom WD VelociRaptor o pojemności 1 TB i prędkości obrotowej 1. 000 obr./min. Ten dwudyskowy system został stworzony przede wszystkim z myślą o edycji wideo wysokiej rozdzielczości, renderowaniu 3D, pracach graficznych, a także innych wymagających zastosowaniach związanych z obróbką cyfrową dużych plików.

WD chwali się, że ich nowe rozwiązanie zapewnia wydajność porównywalną z dyskami SSD (przesył danych z prędkościami do 40. MB/s). System dysków oferuje ich połączenie w trybie RAID 0 - dostępna jest cała pojemność obu dysków lub RAID 1 - dane z jednego dysku są kopiowane na drugi, co zapewnia ich kopię zapasową. Bliźniacze porty Thunderbolt dają możliwość szeregowego połączenia wielu dysków My Book VelociRaptor Duo, a także innych urządzeń peryferyjnych, bez spadku szybkości transferu danych oraz wydajności. My Book VelociRaptor Duo dostarczany jest razem z kablem Thunderbolt oraz umożliwia samodzielną wymianę dysków. Urządzenie także zapewnia opcję JBOD (połączenie dysków w jeden wolumin) dla tych użytkowników, którzy korzystają z systemu Windows na komputerze Mac.

Dodatkowe cechy My Book VelociRaptor Duo to: kompatybilność z Apple Time Machine i HFS + Journaled, zaraz po wyjęciu z pudełka i zdolność do wielostrumieniowego przesyłu danych.

Gwarancja: 3 lata
Cena: ok. 350. zł.

WD My Passport for Mac - 2 TB z USB 3.0

Obraz
© WD My Passport for Mac (fot. zdjęcie producenta)

Kolejną nowością są dyski WD z rodziny My Passport for Mac wyposażone w interfejs USB 3.0. które dostępne są teraz w nowej pojemności 2 TB. Nowe dyski pozwalają na szybszą transmisję danych z komputerów MacBook lub MacBook Air wyposażonych w port SuperSpeed. Napędy zostały również wyposażone w funkcje ochrony hasłem i szyfrowania sprzętowego, które uniemożliwią nieautoryzowany dostęp do danych. My Passport for Mac jest też zgodny z Apple Time Machine, ułatwiając skonfigurowanie mechanizmu tworzenia kopii zapasowych i zabezpieczenie danych.

Gwarancja: 3 lata
Cena: 34. zł za 500 GB, 449 zł za 1 TB, 849 zł za 2 TB.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)