Nowe aparaty Sony Cybershot: TX5 i H55

Nowe aparaty Sony Cybershot: TX5 i H55

18.02.2010 10:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aparat Soby Cyber-shot TX5, to pierwszy w historii Sony aparata odporny jednocześnie na wodę, kurz, mróz i uderzenia. Krótko mówiąc, przystosowanego do wymagań aktywnego trybu życia. Model TX5 mierzy jedynie 17,7 mm grubości i będzie oferowany w pięciu kolorach (czarnym, srebrnym, różowym, zielonym i czerwonym). Model H55 to natomiast klasyczny przedstawiciel aparatów klasy kompaktowej.

Wodoodporność do głębokości 3. daje możliwość robienia zdjęcia np. w basenie czy w morzu. 3-calowy ekran dotykowy LCD umożliwia intuicyjną obsługę i zmienianie ustawień także w rękawiczkach. Urządzenie jest odporne na kurz i pył oraz działa nawet po upadku z wysokości 1,5m. TX5 pracuje w temperaturze do -10 °C.

Mocna obudowa kryje w sobie szereg ciekawych możliwości. Zaawansowany przetwornik Exmor R CMOS pozwala na wykonywanie szczegółowych zdjęć o efektywnej rozdzielczości 10,2 megapiksela i odznacza się niskim poziomem szumów przy słabym oświetleniu. Jego uzupełnieniem jest szerokokątny obiektyw Carl Zeiss o ogniskowej 2. - 100 mm, z 4-krotnym zoomem optycznym.

Obraz
© Sony Cyber-shot TX5 (fot. Sony)

Połączenie przetwornika Exmor R CMOS z procesorem BIONZ pozwala na fotografowanie w trybie ciągłym w pełnej rozdzielczości z szybkością do 10 klatek na sekundę. Po włączeniu „trybu zdjęć z ręki o zmierzchu”. lub „trybu wyraźnego ruchu” aparat wykonuje serię sześciu zdjęć, dzięki czemu poziom szumów może zmniejszyć się nawet do 50%, a obraz rejestrowany w słabym oświetleniu jest czysty i naturalny.

Ważną cechą nowego modelu Cyber-shot jest bardzo łatwy w użyciu, zaawansowany tryb panoramy. Wystarczy wcisnąć spust migawki, a następnie przemieszczać aparat: urządzenie samoczynnie połączy serię wykonanych zdjęć w jeden panoramiczny obraz. Udoskonalony ekran dotykowy sprawia, że obsługa stała się prostsza. Przeglądanie obrazów sprowadza się do prostego ruchu palcem. Dla ułatwienia obsługi, często używane funkcje można przeciągnąć do głównego menu. Dotknięcie odpowiedniej ikony na panoramicznym wyświetlaczu natychmiast przełącza urządzenie w tryb filmu HD, bez względu na aktualnie wybrane ustawienia aparatu.

Cyber-shot H55

Wiosną w ofercie Sony pojawi się kolejny model Cyber-shot: H55. Dzięki małym wymiarom i dobrym parametrom optycznym idealnie nadaje się do fotografowania na co dzień i w podróży.
Konstruktorzy aparatu połączyli zapewniający dużą szczegółowość i niski poziom szumów przetwornik obrazu o efektywnej rozdzielczości 14,1 megapiksela z szerokokątnym obiektywem Sony klasy G. Ten opracowany przez Sony obiektyw dysponuje 10-krotnym zoomem optycznym.

Obraz
© Sony Cyber-shot H55 (fot. Sony)

Urządzenie jest wyposażone w optyczny stabilizator obrazu SteadyShot z „aktywnym” trybem, który kompensuje drgania rejestrowanego filmu HD nawet do 1. razy skuteczniej niż w poprzednich modelach. Wśród innych funkcji na wzmiankę zasługują tryb panoramy, zapis filmów HD 720p, technologie rozpoznawania twarzy i wykrywania uśmiechu oraz inteligentna automatyka, która pozwala łatwo wykonać zdjęcia w każdych warunkach.

Podobnie jak wszystkie modele Cyber-shot z linii na rok 2010, aparaty TX5 i H55 współpracują z nośnikami Memory Stick PRO Duo, Memory Stick PRO-HG, SD i SDHC.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)