Nowe amplitunery AV z audiofilskiej linii Yamaha Aventage

Nowe amplitunery AV z audiofilskiej linii Yamaha Aventage09.09.2014 12:04
Nowe amplitunery AV z audiofilskiej linii Yamaha Aventage
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

W Polsce rozpoczyna się sprzedaż najnowszych 7.2-kanałowych amplitunerów AV Yamahy z linii Aventage.

W Polsce rozpoczyna się sprzedaż najnowszych 7.2-kanałowych amplitunerów AV Yamahy z linii Aventage. Modele RX-A740, RX-A840 i RX-A1040 przekonują technologiami Wi-Fi i Wireless Direct, obsługą 4K 50/60p oraz najwyższej jakości dźwiękiem i obrazem. Całość dopełniają dekodery dźwięku HD, kompatybilność z plikami wysokiej rozdzielczości FLAC, WAV i bezstratnymi Apple oraz rozbudowane funkcje sieciowe, w tym obsługa Spotify Connect.

Od początku założeniem projektantów amplitunerów AV z linii Aventage były opracowanie urządzeń spełniających oczekiwania najbardziej wymagających melomanów i miłośników kina domowego. Aby uzyskać pożądany efekt, inżynierowie Yamahy wyposażyli swoje urządzenia w wyselekcjonowane komponenty i zaawansowane układy.

RX-A74. wykorzystuje wzmacniacz o mocy 7 x 150 W (4 Ω, 1 kanał), w RX-A840 zastosowano układ o mocy 7 x 160 W (4 Ω, 1 kanał), a RX-A1040 generuje moc 7 x 170 W (4 Ω, 1 kanał). Duża moc urządzeń idzie w parze z wysoką jakością dźwięku. Dzięki funkcji Pure Direct sygnał dźwiękowy biegnie najkrótszą możliwą ścieżką i omija podzespoły, które mogłyby pogorszyć brzmienie. Każdy z nowych amplitunerów AV wyposażony jest w dekodery dźwięku HD: Dolby True HD i DTS-HD Master Audio. Najwyższą jakość zapewnia model RX-A1040, który wykorzystuje symetryczną konstrukcję wzmacniacza, gwarantującą idealne zbalansowanie prawego i lewego kanału, a także w przetworniki C/A ESS ES9006. Modele RX-A740 i RX-A840 wyposażone zostały w przetworniki C/A Burr Brown 192 kHz/24 bity. Dzięki tym zaawansowanym układom nowe amplitunery AV pozwalają odtwarzać pliki FLAC oraz WAV 192 kHz/24 bity, bezstratne Apple, dodatkowym atutem jest obsługa funkcji odtwarzania bez pauz (gapless). Audiofilskim charakter RX-A1040 podkreśla wejście
gramofonowe obsługujące wkładki MM.
Nowoczesne konstrukcje, jakimi są amplitunery AV RX-A740. RX-A840 i RX-A1040, przekonują również funkcjonalnością i rozbudowanymi funkcjami sieciowymi. Listę praktycznych udogodnień otwiera bezprzewodowa technologia Wi-Fi, która za sprawą udostępniania ustawień Wi-Fi, iOS oraz WPS wyróżnia się łatwą konfiguracją. Najnowsze modele obsługują także AirPlay i autorską aplikacją Yamaha AV Controller, która nie tylko służy do sterowania amplitunerami AV, lecz także umożliwia strumieniowanie muzyki ze smartfonów i tabletów.

288770090735122579
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Na szczególną uwagę zasługuje funkcja Wireless Direct, za pomocą której można przesyłać muzykę z urządzenia przenośnego, takiego jak smartfon lub tablet, wprost do amplitunera AV, z pominięciem domowej sieci bezprzewodowej. Taką samą funkcjonalnością mogą cieszyć się użytkownicy smartfonów kompatybilnych z HTC Connect, a dzięki technologii MHL amplitunery AV obsługują wideo HD i dźwięk wielokanałowy np. z telefonów komórkowych. Bogactwo funkcji sieciowych dopełnia certyfikat DLNA, obsługa radia internetowego oraz internetowych serwisów strumieniowych, takich jak Spotify.

Każdy z nowych amplitunerów AV wyposażono w komplet złączy cyfrowych i analogowych. RX-A74. wyposażony jest w 6 wejść HDMI (jedno z przodu) oraz jedno wyjście, obsługujące 3D i kanał zwrotny audio. W modelach RX-A840 i RX-A1040 zastosowano, analogicznie, 8 wejść HDMI (jedno z przodu) i 2 wyjścia (w RX-A1040 przypisywalne do strefy). Złącza HDMI to najnowsze wersje obsługujące sygnał 4K 50/60p. Ponadto urządzenia z nowej linii Aventage umożliwiają skalowanie obrazu z wejścia analogowego i HDMI do 4K/full HD 1080p, a komfort użytkowania amplitunerów zwiększają porty USB do iPoda, iPhona i iPada. Funkcjonalność najnowszych konstrukcji zwiększa obsługa stref.
Ekskluzywny charakter urządzeń podkreślają aluminiowe przednie panele, które, dzięki swojej wysokiej sztywności i wraz z antyrezonansową technologią A.R.T. Wedge, minimalizują wpływ drgań na jakość dźwięku. Ponadto urządzenia wykorzystują autorską technologię optymalizacji dźwięku YPAO R.S.C., która automatycznie konfiguruje głośniki tak, aby do słuchacza zawsze docierało naturalne brzmienie. RX-A84. oraz RX-A1040 wykorzystują bardziej rozbudowaną wersję tej technologii, która dodatkowo dokonuje pomiaru wielopunktowego. Realizm dźwięku przestrzennego to także zasługa funkcji Dialogue Lift, umożliwiającej „podniesienie” dialogów tak, aby dobiegały z centrum ekranu, a także Dialogue Level Adjustment, gwarantującej właściwą równowagę pomiędzy dźwiękiem i dialogami oraz wokalami. Atutem nowych amplitunerów AV są także funkcje Virtual Cinema Front, zapewniająca przestrzenny dźwięk nawet wtedy, gdy użytkownik ustawi pięć głośników w przodu, oraz funkcja Extra Bass, dostarczająca potężne niskie tony nawet w
przypadku niewielkich głośników.
Amplitunery RX-A740. RX-A840 i RX-A1040 są już w sprzedaży. Nabywcy mogą wybierać jedną z dwóch wersji kolorystycznych: czarną lub tytanową. Poglądowe ceny detaliczne urządzeń wynoszą odpowiednio: 2999 zł, 3899 zł i 4899 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)