ycipk-4814rq

Nowa Zelandia: Udostępnił nagranie z zamachu w Christchurch. Został aresztowany

Zamach na meczety w Christchurch w Nowej Zelandii wstrząsnął ludźmi na całym świecie. Atak terrorystyczny pokazał też gorzką prawdę o ludziach: zakazany owoc smakuje najlepiej. Facebook ujawnił porażające liczby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Morderca pokazał cały zamach na żywo na Facebooku
Morderca pokazał cały zamach na żywo na Facebooku (East News)
ycipk-4814rq

22-latek został zatrzymany przez nowozelandzką policję za udostępnianie nagrania z zamachu w Christchurch.

Przypomnijmy. W Nowej Zelandii prawicowy terrorysta zamordował kilkadziesiąt osób w meczecie. Całość transmitował na żywo na na Facebooku. Teraz kopie nagrania krążą po sieci.

Chociaż zatrzymany 22-latek (policja nie ujawnia jego danych) nie był w żaden sposób powiązany z zamachowcem i tragicznym wydarzeniem, to i tak naruszył prawo. Nowozelandzkie przepisy zakazują udostępniania niedozwolonych materiałów.

ycipk-4814rq

Zaraz po zamachu władze w Nowej Zelandii apelowały do mieszkańców, by nie dzielili się nagraniem w mediach społecznościowych.

Czytaj też: Zamach w Nowej Zelandii. Znamy motywacje zamachowca

Tymczasem zakazany materiał wielu na całym świecie chciało zobaczyć. Jak ujawnił Facebook, w serwisie w ciągu doby skasowano aż 1,5 mln kopii filmu. 1,2 mln wyleciało z Facebooka już na etapie próby udostępnienia. Dane pokazują jednak, że system jest dziurawy, skoro 300 tys. razy użytkownikom udało się przechytrzyć algorytmy.

Reakcje na materiał nie dziwią.

ycipk-4814rq

"Misja i odpowiedzialność Facebooka, ale także wszystkich wielkich social mediów, które umożliwiają swobodne nadawanie na żywo, jest tym większa, że zamach w Nowej Zelandii to zły sygnał. Sygnał dający psychopatom dodatkowy czynnik motywujący - gdy złapią za spust, zbiorą dzięki streamingowi szeroką publiczność i większy posłuch. Kolejna taka sytuacja po prostu nie może mieć miejsca" - pisał Bolesław Breczko z WP Tech.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4814rq

ycipk-4814rq
ycipk-4814rq