Nowa wersja popularnego komunikatora Skype

Nowa wersja popularnego komunikatora Skype
Źródło zdjęć: © Skype

14.10.2010 15:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Skype wprowadza nową wersji swojego komunikatora dla systemu Windows - Skype 5.0. Nowy interfejs oraz kompatybilność z Facebookiem to najsilniejsze zalety "piątki" Skype

Co nowego w Skype 5.0?
• Zintegrowanie popularnego serwisu społecznościowego Facebook z funkcją Phonebook w Skype umożliwia łatwiejsze kontaktowanie się z osobami i społecznościami.
• Nowy wygląd komunikatora sprawia, że połączenia głosowe i wideo, funkcja przesyłania wiadomości, współdzielenie ekranu i plików oraz inne usługi są bardziej intuicyjne i łatwiejsze w obsłudze.
•. Użytkownicy Skype mogą rozmawiać z jeszcze większą liczbą osób w ramach funkcji grupowych połączeń wideo, która jest dostępna w wersji beta programu.

Obraz
© (fot. Skype)

Integracja Skype z serwisem Facebook sprawia, że używanie komunikatora jeszcze bardziej sprzyja kontaktom z najbliższymi. Po raz pierwszy użytkownicy Skype za pośrednictwem programu mogą na bieżąco śledzić, co dzieje się na Facebooku, w tym dodawać komentarze i znaczniki „Lubię to" na profilach znajomych lub publikujących wypowiedzi na „Tablicy”. Funkcja Phonebook oferuje możliwość dzwonienia i wysyłania SMS-ów do znajomych z Facebooka za pośrednictwem telefonu komórkowego lub stacjonarnego. Jeśli znajomy z Facebooka korzysta również ze Skype, można z nim bezpłatnie rozmawiać, wykonując połączenie w ramach sieci Skype.

Dbając o wysoką jakość połączeń, Skype 5.0 wprowadza funkcję „automatycznego przywracania rozmowy”, co pozwoli użytkownikom szybko ponowić rozmowę przerwaną w wskutek problemów z połączeniem. Ponadto, jakość przekazu audio i wideo w trakcie połączeń jest monitorowana, a użytkownik na bieżąco uzyskuje pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Nowa usługa Skype Home pełni rolę panelu kontrolnego, dostarczając wiadomości o nastroju znajomych z listy kontaktów. Pomaga również w pełni wykorzystać możliwości komunikatora dzięki instrukcji poświęconej wielu zagadnieniom - od wykonania połączenia wideo, aż po zarejestrowanie się w usłudze przesyłania powiadomień.

W pierwszej połowie 2010r. czas przeznaczony na rozmowy wideo stanowił ok. 40. wszystkich wykonanych połączeń w ramach sieci Skype. Osoby, które ściągną nową wersję komunikatora, otrzymają darmowy, próbny dostęp do usługi grupowych połączeń wideo w wersji beta. Szybki podgląd umożliwia łatwe śledzenie konwersacji, przełączając widok na osobę, która aktualnie mówi.

Użytkownicy Skype spędzili średnio 520 mln minut dziennie na rozmowach wykonując bezpłatne połączenia w ramach sieci lub dzwoniąc na inny telefon za bardzo niską stawkę. W nowej wersji programu uproszczono interfejs, dzięki czemu komunikowanie się jest skuteczniejsze. Nawiązując połączenie głosowe lub wideo użytkownicy odczują wyższy komfort rozmowy dzięki redukcji czynników odwracających uwagę. Szybsze jest wyszukiwanie kontaktów za pomocą obrazków i avatarów wyświetlanych obok nazw innych użytkowników wraz z wpisami określającymi nastrój danej osoby.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)