Nowa linia telewizorów LG 4K i system dźwiękowy na CES 2015

Nowa linia telewizorów LG 4K i system dźwiękowy na CES 2015

Nowa linia telewizorów LG 4K i system dźwiękowy na CES 2015
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
02.01.2015 14:19

Podczas zbliżających się międzynarodowych targów CES 2015, które będą miały miejsce na początku stycznia w Las Vegas, LG zaprezentuje najnowszą linię telewizorów 4K ULTRA HD dostępną na rynku w 2015 roku. Seria została wyposażona w szereg funkcji i rozwiązań udoskonalających jakość obrazu oraz nowoczesny design.

Nowoczesne modele LG wyposażone są w technologie Wide Color LED i Quantum Dot, których paleta wyświetlanych barw, ich głębia i realizm są tak dobre jak te oferowane przez profesjonalne monitory LG z serii ColorPrime.

Debiutujące na CES 201. telewizory LG 4K Ultra HD TV z Wide Color LED, posiadają diody z wykorzystaniem luminoforów, co wpływa na parametry takie jak głębia kolorów i naturalność obrazu. Na styczniowych targach firma LG po raz pierwszy w historii przedstawi również swoje ekrany 4K ULTRA HD z technologią Quantum Dot, zapewniającą dokładniejsze o około 30% odwzorowanie kolorów.

Telewizory z kolekcji 201. zapewniają także jakość 4K (3840 x 2160) na panelach IPS 4K. Te nowoczesne ekrany są w stanie wyświetlić kolory, niemal tak żywe, jak w rzeczywistości zapewniając jednocześnie szeroki kąt widzenia. Dodatkowo technologia True Black Control poprawia kontrast pozwalając na uzyskanie efektu ciemniejszej, głębszej czerni. Nowością na rok 2015 jest także funkcja Natural Color, która minimalizuje błędy w odwzorowaniu kolorów, podczas gdy opcja Contrast Optimizer maksymalizuje ich kontrast i jasność.

Pięć modeli telewizorów z linii 4. ULTRA HD od LG wyposażono w wielokanałowy system Surround ULTRA, opracowany we współpracy z ekspertami dźwięku Harman/Kardon. Ponadto, modele na rok 2015 z serii UF9500 posiadają zintegrowany stand, który odbija i skupia dźwięk tak, by maksymalizować wrażenia.

LG wprowadziło także udoskonalenia do platformy smart TV –. poprzez optymalizację systemu operacyjnego webOS 2.0, który staje się bardziej przyjazny i intuicyjny dla użytkowników. Czas uruchamiania systemu został zmniejszony o niemal 60%, a parowanie z urządzeniami mobilnymi jest prostsze. Dodatkowo, by jeszcze bardziej spersonalizować swój telewizor, użytkownicy modeli z webOS 2.0 mogą stworzyć własne menu na pasku głównym.

W najnowszych modelach telewizorów LG zastosowany został zaawansowany algorytm 4. Upscaler, który zmienia rozdzielczość SD, HD i Full HD w treści bliskie jakości Ultra HD. Co więcej, wbudowano specjalny kodek 4K High Efficiency Video Codec (HEVC), który przetwarza kontent 4K z urządzeń zewnętrznych nagrany zarówno w trybie 30p, jak i 60p co jednocześnie oznacza, że telewizory LG będą kompatybilne z przyszłymi standardami transmisji Ultra HD.

Music Flow

Obok telewizorów swój debiut na targach CES 201. będzie miał także bezprzewodowy system muzyczny Music Flow. W skład nowego lineup’u wchodzą m.in. pierwszy zasilany akumulatorowo głośnik Wi-Fi (model H4 Portable/NP8350), soundbary (model HS7/LAS750M oraz HS9/LAS950M) a także odtwarzacz 3D Blue-ray będący w stanie dostarczać sygnał do głośników przez sieć Wi-Fi. Cały system jest w pełni kompatybilny z urządzeniami pracującymi pod kontrolą systemów Android oraz iOS.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

W przeciwieństwie do głośników i systemów opartych na technologii Bluetooth –. LG Music Flow działa również nieprzerwanie nawet gdy na urządzenie odtwarzające (np. smartfon lub tablet) przychodzi połączenie telefoniczne. Dodatkowo, jeśli biblioteka muzyczna użytkownika nie jest zbyt bogata – może on skorzystać z takich serwisów jak Spotify, Deezer, Napster czy TuneIn.

Za pomocą trybu Home Cinema, użytkownik może połączyć dwa bezprzewodowe głośniki typu H4/NP835. i wykorzystać je do stworzenia systemu surround z niezależnym prawym i lewym kanałem. Każdy głośnik, może dodatkowo być skonfigurowany w zależności od jego położenia i odległości od odbiorcy. Dodając do zestawu soundbar oraz odtwarzacz 3D Blu-ray otrzymujemy w ten sposób jakości kino domowe, które jest w stanie odtwarzać muzykę oraz filmy z płyt CD/DVD/BD oraz pamięci USB.

Kolejną nową funkcjonalnościa zestawu LG jest Auto Music Play, który znacznie ułatwi przełączanie odtwarzanej muzyki ze smartfona na zestaw domowy i odwrotnie. Muzyka z telefonu automatycznie zostanie przesłana do LG Music Flow w momencie, gdy użytkownik znajdzie się w zasięgu swojej sieci Wi-Fi. Tym samym, będąc poza domem, może słuchać ulubionych utworów na słuchawkach a wchodząc do mieszkania, system automatycznie wykryje telefon i przełączy odtwarzane audio bezpośrednio na zestaw bez dodatkowych czynności ze strony użytkownika.

LG Music Flow jest połączony z LG HomeChat, inteligentnym systemem który odzwierciedla indywidualne podejście do interakcji użytkownik –. urządzenie. Dzięki HomeChat użytkownicy mogą za pomocą popularnej aplikacji „Line” komunikować się za pomocą chatu z LG Music Flow wydając proste komendy jak „odtwarzaj playlistę impreza” lub „wyłącz muzykę po godzinie”. Co więcej, użytkownicy mogą skorzystać również z łatwego parowania systemu z urządzeniem mobilnym za pomocą technologii NFC.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)