Nowa, internetowa wypożyczalnia filmów Strefa VOD

Nowa, internetowa wypożyczalnia filmów Strefa VOD

Nowa, internetowa wypożyczalnia filmów Strefa VOD
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
14.06.2012 13:21, aktualizacja: 14.06.2012 14:36

Rozpoczyna działalność internetowa wypożyczalnia filmów StrefaVOD.pl. Wypożyczalnia debiutuje z katalogiem kilkuset tytułów, zarówno najnowszych hitów, jak i uznanej klasyki. Według założeń autorów serwisu, StrefaVOD.pl ma być największym i najatrakcyjniejszym cenowo źródłem filmowej rozrywki dla internautów w naszym kraju. Czy tak się stanie? Zobaczymy.

Najpopularniejsze w kraju serwisy Video On Demand (wideo na życzenie) stawiają przede wszystkim na seriale, produkcje telewizyjne, czy filmy starsze. Projekt Strefa VOD ma udostępniać w swoich zasobach filmy takich dystrybutorów jak Kino Świat, Gutek Film, Against Gravity, Hagi czy Kino Polska, w tym najnowsze produkcje, hity jak i starsze, uznane przez krytykę tytuły. Zawartość katalogu tytułó jest uzupełniana pozycjami z katalogów partnerów serwisu. Serwis deklaruje, że każdego miesiąca w Strefie VOD pojawiać się będzie nawet kilkanaście premier, nie licząc rosnącego katalogu starszych filmów.

*Bez abonamentu *
Tym co wyróżnia wypożyczalnię StrefaVOD jest przede wszystkim wygodny system płatności. Nie trzeba tu uiszczać żadnego abonamentu, nie płaci się za nic z góry. Serwis korzysta z systemu punktowego, w którym użytkownik nabywa pulę punktów, płacąc np. przelewem elektronicznym, a następnie wykorzystuje je do obejrzenia wybranych przez siebie filmów, przypisanych do kilku kategorii cenowych. Możliwe jest także szybkie uiszczenie płatności za pomocą SMS-a Premium.

Przykładowo, oskarowy film „W ciemności”, czy też polską produkcję „Baby są jakieś inne”. wyceniono na 160 punktów. Starsze filmy, np. REC z 2007 roku to koszt 100 punktów. Koszt punktów są zróżnicowane, w zależności od tego, ile kupujemy ich jednorazowo i tak: za 160 punktów zapłacimy 10 zł, ale za 480 punktów cena wynosi 25 zł. Kupując jednorazowo 1000 punktów wydamy 45 zł, czyli cena filmu wycenionego na 160 punktów wyniesie 7,20 zł. W chwili publikacji materiału, katalog filmów zawierał 240 pozycji.

Do korzystania z internetowego serwisu wymagane jest łącze internetowe o przepustowości przynajmniej 1 Mb/s oraz przeglądarka (Firefox, Google Chrome, Internet Explorer, Safari, Opera) z zainstalowaną wtyczką Microsoft Silverlight.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)