Nowa funkcja w Androidzie. Ucieszy narzekających na wolny internet

Nowa funkcja w Androidzie. Ucieszy narzekających na wolny internet
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Adam Bednarek

23.01.2018 11:22, aktual.: 23.01.2018 12:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Osoby korzystające z sieci WiFi często nie wiedzą, jak działać będzie internet, z którym chcą się połączyć. Nowa funkcja w Androidzie ułatwi im życie.

Jedną z nowości w Androidzie 8.1 jest informowanie o prędkości sieci, z którą możemy się połączyć. Gdy system wyszuka dostępne bezprzewodowe połączenie, od razu poinformuje, jakiej szybkości możemy się spodziewać.

Przy nazwie sieci system wyświetli informację, czy sieć jest wolna, “OK”, szybka lub bardzo szybka. Zdaniem Google'a, ocena “OK” oznacza, że bezproblemowo będziemy poruszać się po internecie (media społecznościowe, Spotify), zaś bardzo szybki internet pozwoli na oglądanie filmów w wysokiej jakości.

Nowość dotyczyć będzie publicznych sieci, które nie wymagają hasła. Nie musicie więc obawiać się, że wasi sąsiedzi zobaczą, czy przypadkiem wasz internet nie jest szybszych.

Może i nowa funkcja nie jest rewolucją, ale ja się z tej opcji cieszę. W sklepach czy na dworcach bardzo często łączyłem się z siecią, która teoretycznie powinna działać dobrze, a mimo to strony wczytywały się przeraźliwie wolno. Google pozwoli zaoszczędzić trochę czasu, który traciło się na łączenie z kiepskim internetem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)