Nowa aktualizacja do Windowsa 10 sprawi, że użytkownicy… łatwiej zasną

Nowa aktualizacja do Windowsa 10 sprawi, że użytkownicy… łatwiej zasną

Nowa aktualizacja do Windowsa 10 sprawi, że użytkownicy… łatwiej zasną
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek
30.03.2017 14:48, aktualizacja: 30.03.2017 15:58

Microsoft skupia się na bezpieczeństwie i wydajności w grach. Co jeszcze wprowadzi aktualizacja Windows 10 Creators Update?

Aktualizacja Windows 10 Creators Update będzie dostępna od 11 kwietnia. Microsoft stawia w niej między innymi na poprawę bezpieczeństwa użytkownika.

Jedna z nowości pozwoli lepiej monitorować bezpieczeństwo urządzenia. Windows Defender Security Center umożliwia sterowanie z jednego miejsca wszystkimi opcjami bezpieczeństwa, takimi jak ochrona antywirusowa, zapora sieciowa, diagnozowanie wydajności i stanu urządzenia, kontrolowanie opcji bezpieczeństwa aplikacji i przeglądarki, a także korzystanie z funkcji bezpieczeństwa rodzinnego.

- Prywatność użytkowników to dla firmy Microsoft zasadnicza kwestia. Dlatego też aktualizacja Windows 10 Creators Update wprowadzi nowe sposoby jej konfiguracji, pozwalające dostosować ustawienia do indywidualnych potrzeb użytkownika i ułatwi zarządzanie prywatnością zarówno w Windowsie 10, jak i innych usługach Microsoftu - zapewnia Yusuf Mehdi, wiceprezes grupy Windows and Devices.

Z aktualizacji ucieszą się też zapominalscy, którzy odchodząc od komputera, nie pamiętali o jego zablokowaniu. Po 11 kwietnia Windows 10 zrobi to za nich. Po aktualizacji mechanizm Windows Hello wykryje, kiedy użytkownik odchodzi od komputera lub tabletu. I automatycznie zablokuje ekran, zapewniając w ten sposób dodatkową ochronę prywatności.

Śpij lepiej

Microsoft wprowadzi też “funkcję światła nocnego”. Korzystając z niej, ekran będzie emitował mniej światła niebieskiego. Podobno dzięki temu “mózg będzie w stanie łatwiej przygotować się do wejścia w fazę dobrego snu”. Opcja znana posiadaczom smartfonów wreszcie pojawi się na Windowsie 10.

Jeżeli chodzi o drobne, acz pomocne funkcje, warto wspomnieć o trybie minipodglądu. Pozwala on zachować na wierzchu otwarte okno, niezależnie od tego, nad czym aktualnie się pracuje. Dzięki temu możemy mieć otwarte malutkie okno z filmem, rozmową na Skypie czy z odtwarzaczem muzycznym, korzystając jednocześnie z innego programu.

Innym wygodnym dodatkiem może być zaawansowane zarządzanie zakładkami w przeglądarce Microsoft Edge. Funkcja ta pozwala odszukać, organizować i otwierać zapisane zakładki bez opuszczania bieżącej strony

Coś dla graczy

Gracze powinni ucieszyć się z opcji Game Mode. Za jej sprawą system przydziela większą ilość zasobów graficznych oraz mocy obliczeniowej procesora uruchomionej grze. Mówiąc w skrócie - gra jest dla systemu priorytetem, a pozostałe funkcje komputera są “wygaszane”.

Paint 3D

Obraz
© Microsoft

Każdy z nas pewnie nieraz korzystał z Painta. Teraz Microsoft doda nową wersję tego programu - Paint 3D. Za jego pomocą można stworzyć od podstaw trójwymiarowe obiekty, zmieniać ich kolory, nanosić faktury lub przekształcić obraz dwuwymiarowy w prawdziwe dzieło 3D. Tworzenie prostych grafik w programie Paint było banalnie proste, więc ciekawy jestem, czy podobnie będzie z nieskomplikowanymi trójwymiarowymi pracami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)