Nowa aktualizacja do Windowsa 10 sprawi, że użytkownicy… łatwiej zasną

Nowa aktualizacja do Windowsa 10 sprawi, że użytkownicy… łatwiej zasną30.03.2017 14:48
Nowa aktualizacja do Windowsa 10 sprawi, że użytkownicy… łatwiej zasną
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Microsoft skupia się na bezpieczeństwie i wydajności w grach. Co jeszcze wprowadzi aktualizacja Windows 10 Creators Update?

Aktualizacja Windows 10 Creators Update będzie dostępna od 11 kwietnia. Microsoft stawia w niej między innymi na poprawę bezpieczeństwa użytkownika.

Jedna z nowości pozwoli lepiej monitorować bezpieczeństwo urządzenia. Windows Defender Security Center umożliwia sterowanie z jednego miejsca wszystkimi opcjami bezpieczeństwa, takimi jak ochrona antywirusowa, zapora sieciowa, diagnozowanie wydajności i stanu urządzenia, kontrolowanie opcji bezpieczeństwa aplikacji i przeglądarki, a także korzystanie z funkcji bezpieczeństwa rodzinnego.

- Prywatność użytkowników to dla firmy Microsoft zasadnicza kwestia. Dlatego też aktualizacja Windows 10 Creators Update wprowadzi nowe sposoby jej konfiguracji, pozwalające dostosować ustawienia do indywidualnych potrzeb użytkownika i ułatwi zarządzanie prywatnością zarówno w Windowsie 10, jak i innych usługach Microsoftu - zapewnia Yusuf Mehdi, wiceprezes grupy Windows and Devices.

Z aktualizacji ucieszą się też zapominalscy, którzy odchodząc od komputera, nie pamiętali o jego zablokowaniu. Po 11 kwietnia Windows 10 zrobi to za nich. Po aktualizacji mechanizm Windows Hello wykryje, kiedy użytkownik odchodzi od komputera lub tabletu. I automatycznie zablokuje ekran, zapewniając w ten sposób dodatkową ochronę prywatności.

Śpij lepiej

Microsoft wprowadzi też “funkcję światła nocnego”. Korzystając z niej, ekran będzie emitował mniej światła niebieskiego. Podobno dzięki temu “mózg będzie w stanie łatwiej przygotować się do wejścia w fazę dobrego snu”. Opcja znana posiadaczom smartfonów wreszcie pojawi się na Windowsie 10.

Jeżeli chodzi o drobne, acz pomocne funkcje, warto wspomnieć o trybie minipodglądu. Pozwala on zachować na wierzchu otwarte okno, niezależnie od tego, nad czym aktualnie się pracuje. Dzięki temu możemy mieć otwarte malutkie okno z filmem, rozmową na Skypie czy z odtwarzaczem muzycznym, korzystając jednocześnie z innego programu.

Innym wygodnym dodatkiem może być zaawansowane zarządzanie zakładkami w przeglądarce Microsoft Edge. Funkcja ta pozwala odszukać, organizować i otwierać zapisane zakładki bez opuszczania bieżącej strony

Coś dla graczy

Gracze powinni ucieszyć się z opcji Game Mode. Za jej sprawą system przydziela większą ilość zasobów graficznych oraz mocy obliczeniowej procesora uruchomionej grze. Mówiąc w skrócie - gra jest dla systemu priorytetem, a pozostałe funkcje komputera są “wygaszane”.

Paint 3D

288935834194487354
Źródło zdjęć: © Microsoft

Każdy z nas pewnie nieraz korzystał z Painta. Teraz Microsoft doda nową wersję tego programu - Paint 3D. Za jego pomocą można stworzyć od podstaw trójwymiarowe obiekty, zmieniać ich kolory, nanosić faktury lub przekształcić obraz dwuwymiarowy w prawdziwe dzieło 3D. Tworzenie prostych grafik w programie Paint było banalnie proste, więc ciekawy jestem, czy podobnie będzie z nieskomplikowanymi trójwymiarowymi pracami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (0)