Notebook z czterema wyświetlaczami

Notebook z czterema wyświetlaczami
Źródło zdjęć: © IDG.pl

24.09.2009 10:00, aktual.: 24.09.2009 11:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Intel zaprezentował prototypowy model notebooka, wyposażony w cztery wyświetlacze. To jedna z najbardziej nietypowych informacji, jaka napływa do nas z San Francisco, areny konferencji Intel Developer Forum.

Prototypowe urządzenie nosi nazwę "Tangent Bay" i wyposażone jest w główny ekran LCD oraz trzy pomocnicze panele dotykowe OLED, umieszczone nad klawiaturą. Podczas pokazu na IDF wykorzystano je do obsługi odtwarzacza muzycznego, cyfrowego albumu ze zdjęciami i kalkulatora, podczas gdy na ekranie głównym wyświetlana była inna aplikacja.

Intel zaprezentował prototypowy notebook z nadzieją, że producenci komputerów podchwycą tę ideę i zaoferują bazujące na niej komercyjne produkty. W dziale koncernu, odpowiedzialnym za zbudowanie "Tangent Bay", wcześniej powstały prototypy przenośnych urządzeń internetowych, czyli MID-ów, które zyskały uznanie niektórych wytwórców. Przyczynkiem do powstania takiej maszyny były wyniki badania dotyczącego sposobu korzystania z komputera przenośnego (okazało się, że niektórzy użytkownicy notebooków mają od 2. do 30 uruchomionych jednocześnie programów).

Obraz
© (fot. IDG.pl)

Mały ekran wydaje się idealny do niektórych zastosowań, jak choćby do obsługi mikrobloga na Twitterze bądź aktualizacji profilu w serwisie społecznościowym. Aplikacje można przenosić między wyświetlaczami OLED metodą "przeciągnij i upuść".

Komputer wykorzystuje procesor dwurdzeniowy Core 2 i zintegrowany chipset graficzny. Przedstawiciele Intela nie ujawnili jego szczegółowej specyfikacji.

Cztery wyświetlacze w notebooku to na razie rekord - dotychczas byliśmy świadkami premier komputerów przenośnych wyposażonych maksymalnie w dwa ekrany (np. Lenovo ThinkPad W700ds czy Asus M50).

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)