Nokia Lumia 1520 - nowy flagowiec ujrzał światło dzienne

Nokia Lumia 1520 - nowy flagowiec ujrzał światło dzienne
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

22.10.2013 11:30, aktual.: 22.10.2013 12:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nokia ogłosiła dziś wprowadzenie do oferty pierwszego w rodzinie Nokia Lumia smartfonu z ekranem o przekątnej 6 cali. Model Nokia Lumia 1520 ma ekran o rozdzielczości 1080p Full HD, a także rozszerzony ekran startowy z trzecią kolumną dynamicznych kafelków.

Wyposażony w funkcję optycznej stabilizacji obrazu, technologię oversamplingu, możliwość korzystania z bezstratnego zoomu aparat fotograficzny z matrycą o rozdzielczości 2. megapikseli ułatwia użytkownikom robienie i edytowanie wysokiej jakości zdjęć.

Ciekawsze historie na dużym ekranie

Nokia Lumia 152. rejestruje filmy w rozdzielczości Full HD. Użytkownicy docenią też z pewnością opartą na czterech mikrofonach funkcję nagrywania Nokia Rich Recording, w ramach której rejestrowany jest pozbawiony zakłóceń stereofoniczny dźwięk z wybranego kierunku.

Po raz pierwszy też w urządzeniu z aparatem PureView połączono zdjęcia oraz mapy HERE. Nokia Storyteller automatycznie integruje zdjęcia z danymi o lokalizacji z usług HERE, tworząc dynamiczną, interaktywną i chronologiczną podróż po mapie, która pozwoli użytkownikom ponownie przeżyć wspomnienia. Po zmniejszeniu skali wyświetlane są natomiast informacje o zaznaczonych na mapie interesujących miejscach wraz z informacjami kontaktowymi, recenzjami użytkowników, a nawet wskazówkami dojazdu.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Większa produktywność

W modelu Nokia Lumia 152. instalowany jest standardowo pakiet Microsoft Office. Dokumenty programów Word, Excel i PowerPoint z zachowaniem oryginalnego formatowania na sześciocalowym ekranie wspartym procesorem Qualcomm Snapdragon 800 wyświetla się i edytuje bardzo sprawnie. Kopie zapasowe dokumentów możemy trzymać na 7 GB bezpłatnego dysku wirtualnego SkyDrive lub karcie microSD o pojemności do 64 GB.

Ekran startowy, na którym widać więcej

Trzecia kolumna dynamicznych kafelków systemu Windows Phone w modelu Nokia Lumia 152. umożliwia umieszczanie na ekranie startowym większej liczby łatwo dostępnych informacji i aplikacji — kalendarza, poczty elektronicznej, notatek czy muzyki. Nowa wersja ekranu Nokia Glance obejmuje również dodatkowe możliwości trybu gotowości ekranu, na którym wyświetlane są powiadomienia m.in. o nieodebranych połączeniach i nowych e-mailach.

Sprzedaż smartfonu Nokia Lumia 1520 rozpocznie się w Polsce w nadchodzących tygodniach. Przewidywana cena detaliczna urządzenia wynosi 2999 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (132)