Nokia: "iPhone jest nudny, a Android frustrujący"

Nokia: "iPhone jest nudny, a Android frustrujący"

Nokia: "iPhone jest nudny, a Android frustrujący"
Źródło zdjęć: © WP.PL
14.12.2011 09:58, aktualizacja: 14.12.2011 10:09

Mimo pochlebnych recenzji i wysokiego stopnia zadowolenia konsumentów, telefony z Windows Phone nie chcą się sprzedawać. Rynkiem rządzą Apple i Google. Nokia uważa, że to właśnie ona zmieni układ sił.

Nokia Lumia „z pewnością”. będzie hitem, który pokaże Androidowi i iPhone’owi gdzie raki zimują. Tak przynajmniej uważa Nieks Munksgaard, dyrektor portfolio, marketingu i sprzedaży w Nokia Entertainment.

Jego zdaniem obecny rynek smartfonów to „ocean wtórności”. – _ Po podejściu do wystawy w sklepie z iPhone’ami widzisz kilka czarnych prostokątów na półce, co jest mylące dla klienta. Chcemy sprzedawać usługi i telefony, które są inne _ – twierdzi Munksgaard. Dodał również, że popularność sprzętu Apple’a to jego słabość. – _ Młodzież się już znudziła iPhone’ami. Każdy ma iPhone’a _ –. dodaje.

Czyżby? iPhone sprzedaje się wciąż coraz lepiej. Fakt, zaczął tracić nieco rynku, ale na rzecz Androida. Munksgaard uważa jednak, że „wiele osób jest niezadowolona ze złożoności Androida i jego słabych zabezpieczeń”. Wyniki sprzedaży smartfonów z systemem Google’a jednak tego nie potwierdzają. Mimo to, zdaniem Munksgaarda, Nokia „zauważa, że młodzież chce mieć najnowsze i najlepsze, lubi próbować nowych rzeczy, więc teraz zwracają się w kierunku Windows Phone’a”.

Szczególne atuty Nokii z Windows Phone, zdaniem dyrektora, to sprzęt i usługi. Nokia Maps będzie dostępna dla wszystkich smartfonów z Windows Phone, ale Nokia Drive, czyli nawigacja, wyłącznie dla telefonów z Finlandii. Munksgaard wierzy również w usługę Nokia Music, która być może rozwinie się również jako usługa dla innych smartfonów i komputerów.

Munksgaard zapowiedział również, że Nokia będzie się wyróżniać bogactwem akcesoriów, szczególnie bezprzewodowych. Przyznaje jednak, że liczyć się będą również akcesoria firm trzecich.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Internauci o Linuksie"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)