Nokia E72 już wkrótce w sprzedaży

Nokia E72 już wkrótce w sprzedaży

Nokia E72 już wkrótce w sprzedaży
17.11.2009 22:05, aktualizacja: 18.11.2009 09:50

Nokia poinformowała, że rozpoczęły się już dostawy jej flagowego telefonu biznesowego - modelu E72. Oznacza to, że na półkach sklepowych pojawi się on w ciągu najbliższych kilku dni.

Nokia E72 to jeden z najbardziej wyczekiwanych modeli biznesowych fińskiego producenta. Docelowo zapowiadany na III kwartał, musiał stawić czoła dwumiesięcznemu opóźnieniu. Jednak ta sytuacja nie powinna wpłynąć na jej popularność.

Obraz
© (fot. Nokia)

Nokia E72 to następca cieszącego się bardzo dużą popularnością modelu E71, który pojawił się w sprzedaży w lipcu 2008 roku. Posiada ona sprzętową klawiaturę QWERTY, aparat o rozdzielczości 5 Mpix (u poprzednika - 3,2 Mpix), obsługuje transmisję danych w technologii HSDPA z prędkością do 10 Mb/s oraz HSUPA 2 Mb/s (u poprzednika tylko HSDPA 3,6 Mb/s).

Z nowości, jakie znajdziemy w E72, warto wymienić obecność optycznego klawisza nawigacji (Navi key), który umożliwi poruszanie się po menu bez konieczności jego naciskania. Na pokładzie nie zabraknie również elektronicznego kompasu. Wszystko to zostanie opakowane w obudowę praktycznie o tych samych wymiarach, co w przypadku E71 (jedynie szerokość całego urządzenia będzie o 1 mm większa).

E72 pojawi się na rynku w trzech kolorach: Zodium Black, Metal Grey oraz Topaz Brown. Jej cena w chwili zapowiedzi była określana na około 350 euro bez podatków i subsydiów operatorów, jednak Nokia nie chciała potwierdzić czy ten poziom ceny zostanie utrzymany do chwili premiery.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)