Nokia E72 już wkrótce w sprzedaży

Nokia E72 już wkrótce w sprzedaży17.11.2009 22:05
Nokia E72 już wkrótce w sprzedaży

Nokia poinformowała, że rozpoczęły się już dostawy jej flagowego telefonu biznesowego - modelu E72. Oznacza to, że na półkach sklepowych pojawi się on w ciągu najbliższych kilku dni.

Nokia E72 to jeden z najbardziej wyczekiwanych modeli biznesowych fińskiego producenta. Docelowo zapowiadany na III kwartał, musiał stawić czoła dwumiesięcznemu opóźnieniu. Jednak ta sytuacja nie powinna wpłynąć na jej popularność.

288762475892193427
Źródło zdjęć: © (fot. Nokia)

Nokia E72 to następca cieszącego się bardzo dużą popularnością modelu E71, który pojawił się w sprzedaży w lipcu 2008 roku. Posiada ona sprzętową klawiaturę QWERTY, aparat o rozdzielczości 5 Mpix (u poprzednika - 3,2 Mpix), obsługuje transmisję danych w technologii HSDPA z prędkością do 10 Mb/s oraz HSUPA 2 Mb/s (u poprzednika tylko HSDPA 3,6 Mb/s).

Z nowości, jakie znajdziemy w E72, warto wymienić obecność optycznego klawisza nawigacji (Navi key), który umożliwi poruszanie się po menu bez konieczności jego naciskania. Na pokładzie nie zabraknie również elektronicznego kompasu. Wszystko to zostanie opakowane w obudowę praktycznie o tych samych wymiarach, co w przypadku E71 (jedynie szerokość całego urządzenia będzie o 1 mm większa).

E72 pojawi się na rynku w trzech kolorach: Zodium Black, Metal Grey oraz Topaz Brown. Jej cena w chwili zapowiedzi była określana na około 350 euro bez podatków i subsydiów operatorów, jednak Nokia nie chciała potwierdzić czy ten poziom ceny zostanie utrzymany do chwili premiery.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)