Nokia 5800 XpressMusic zaprezentowana

Nokia 5800 XpressMusic zaprezentowana

Nokia 5800 XpressMusic zaprezentowana
02.10.2008 23:30, aktualizacja: 03.10.2008 09:23

Nokia zaprezentowała dziś nowy muzyczny telefon - Nokia 5800 XpressMusic. Będzie on także jednym z pierwszych urządzeń udostępniających usługę Comes With Music, która zapewnia roczny, nieograniczony dostęp do całego katalogu sklepu muzycznego Nokia Music Store.

Nokia 5800 XpressMusic posiada ekran dotykowy, który zapewnia intuicyjny dostęp do wszelkich funkcji. Jego wprowadzenie nie zmieniło jedno dobrze znanego układu funkcji w telefonach Nokii, a wręcz go uprościło. Pasek aplikacji multimedialnych - praktyczne rozwijane menu - daje bezpośredni dostęp do muzyki i rozrywki, w tym ulubionych utworów, wideo i zdjęć za jednym dotknięciem. Zawiera on także bezpośrednie łącze do Internetu i usług umożliwiających publikowanie własnych multimediów w Internecie. Dzięki wsparciu technologii Flash, strony internetowe przeglądanie na Nokia 5800 XpressMusic wyglądają tak, jak na komputerze PC lub laptopie.

Szeroki ekran o przekątnej 3,2-cala o rozdzielczości 640x360pix, pozwala wygodnie oglądać zdjęcia, nagrania wideo oraz materiały internetowe. Proporcje ekranu 16:9 oraz jakość odtwarzania i nagrywania 30 klatek/s sprawiają, że urządzenie to jest idealne do nagrywania i odtwarzania wideo z jakością DVD. Na ekranie głównym użytkownik może umieścić 4 najważniejsze dla niego kontakty, dodatkowo wyróżniając je zdjęciem lub grafiką Dzięki temu można jednym dotknięciem prześledzić historię ostatnich SMS-ów, e-maili, rejestru połączeń, zdjęć i aktualizacji bloga.

Nokia 5800 XpressMusic ma także aparat fotograficzny o rozdzielczości 3,2 Mpx z obiektywem marki Carl Zeiss. Zdjęcia i pliki wideo można udostępnić jednym dotknięciem w ulubionym serwisie online, takim jak Share on Ovi, Flickr czy Facebook. Tytuły utworów z listy odtwarzania można także udostępnić przez Bluetooth, MMS lub przez Internet.

XpressMusic to znak, który zapewnia, iż w urządzeniu tym użytkownik znajdzie wszystkie niezbędne funkcje muzyczne, w tym korektor graficzny i pamięć 8 GB mieszczącą do 6000 utworów, a także możliwość odtwarzania wszystkich najważniejszych formatów plików muzycznych. Telefon wyposażony jest w gniazdo 3,5 mm oraz wbudowane stereofoniczne głośniki surround. Telefon umożliwia także łatwe przeglądanie i kupowanie utworów ze sklepu muzycznego Nokia Music Store (w krajach, w których jest dostępny), a za pomocą zaktualizowanego oprogramowania komputerowego Nokia Music PC można łatwo przenosić piosenki oraz porządkować wszelkie kolekcje muzyczne.

Nowa Nokia udostępnia kilka metod wprowadzania tekstu i danych: za pomocą wirtualnej klawiatury alfanumerycznej, wirtualnej klawiatury komputerowej w układzie QWERTY, rysika oraz - dla prawdziwych fanów muzyki — plektronu.

Telefon działa w czterech zakresach GSM, GPRS , EDGE oraz WCDMA z HSDPA. Nie zabrakło w nim takich technologii jak Bluetooth, WLAN, GPS oraz złącze pamięci microSD. Całość działa pod kontrolą systemu Symbian z interfejsem S60 5th Edition.

Telefon Nokia 5800 XpressMusic ma być dostępny w sprzedaży na początku 2009 roku, a jego przewidywana cena detaliczna to 279 euro (bez podatków i dopłat). Telefon Nokia 5800 XpressMusic z usługą Comes With Music będzie dostępny w kolejnych miesiącach. Szczegółowe informacje dotyczące cen zostaną podane w późniejszym terminie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)