Nikon D3100 - nowa lustrzanka amatorska z filmami HD

Nikon D3100 - nowa lustrzanka amatorska z filmami HD

Nikon D3100 - nowa lustrzanka amatorska z filmami HD
19.08.2010 11:57

Nikon zaprezentował nową lustrzankę cyfrową - Nikon D3100. Jest to pierwszy aparat marki Nikon formatu DX oferujący funkcję nagrywania filmów wideo w rozdzielczości full HD (1080p) z dźwiękiem. Dzięki szerokiemu wachlarzowi automatycznych funkcji oraz nowemu trybowi przewodnika Nikon D3100 jest propozycją zwłaszcza dla początkujących fotografów.

„Nikon D310. to następca popularnego modelu D3000. Nowa lustrzanka dysponuje matrycą o rozdzielczości 14,2 megapiksela, trybem Live View, nowym modułem autofokusa oraz posiada możliwość nagrywania filmów wideo w rozdzielczości full HD. – powiedział Jordi Brinkman, Product Manager w Nikon Europe.

Nikon D310. został zaprojektowany z myślą o osobach stawiających pierwsze kroki w fotografii. Aparat oferuje szeroki wybór funkcji automatycznych, przez co urządzenie samodzielnie jest w stanie ustawić wszystkie niezbędne parametry odpowiednio do warunków i fotografowanego obiektu. Dodatkowo, dla nowicjuszy w świecie lustrzanek cyfrowych przygotowany został tryb przewodnika, który krok po kroku wprowadza w tajniki fotografii i podpowiada, jak dobierać ustawienia aparatu. Dzięki temu fotograf nie tylko wykona udane zdjęcie, ale też dowie się, dlaczego zastosować dane ustawienie, zyskując od razu wiedzę fotograficzną. Nikon D3100 może również na przykładowych zdjęciach pokazać, jak zmienia się obraz na skutek wprowadzanych przez użytkownika zmian ustawień, np. przysłony lub czasu migawki.

Obraz
© Nikon D3100 (fot. Nikon)

Szybki i precyzyjny 11-polowy moduł autofokusa ma gwarantować wg Nikona wyrazisty obraz nawet podczas fotografowania dynamicznych ujęć. Dodatkowo, aby ułatwić kadrowanie, Nikon D3100 został wyposażony w tryb Live View oraz nowe tryby AF do fotografowania poruszających się obiektów, m.in. tryb ciągły AF (AF-F) oraz tryb priorytetu twarzy AF rozpoznający do 35 postaci. Nowa matryca CMOS o rozdzielczości 14,2 megapiksela, ulepszony procesor obróbki obrazu EXPEED 2 oraz szeroki wybór obiektywów Nikkor pozwalają uzyskać udane, bogate w detale zdjęcia. Aparat dysponuje także szerokim zakresem czułości od 10. do 3200 ISO, z możliwością podniesienia jej do 12800 ISO. Rozwiązanie to umożliwia wykonywanie nieporuszonych zdjęć ruchliwych obiektów i fotografowanie w słabym oświetleniu.

Nikon D310. nagrywa filmy D-Movie w rozdzielczości Full HD (1080p) z dźwiękiem. Duże rozmiary matrycy oraz szeroki zakres czułości ISO powinny zapewnić wysoką jakość obrazu. Aparat umożliwia wstępną edycję filmów z poziomu urządzenia, np. poprzez wycięcie zbędnych ujęć lub tworzenie zdjęć z wybranych klatek filmu. Wbudowane złącze HDMI zapewnia pełną wygodę przy odtwarzaniu zdjęć i filmów na telewizorze. Ta najmniejsza lustrzanka cyfrowa Nikona wyposażona jest ekran LCD o przekątnej 7,5cm oraz wbudowany układ usuwania kurzu

Nikon D3100 będzie dostępny na rynku na jesieni 2010 r.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)