Nikkor 35 mm f/1,8G - obiektyw do portretów i reportaży

Nikkor 35 mm f/1,8G - obiektyw do portretów i reportaży
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

31.01.2014 11:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nikon przedstawił obiektyw stałoogniskowy formatu FX – AF-S Nikkor 35mm f/1,8G. Charakteryzuje go duży otwór względny i układ optyczny zaprojektowany do współpracy z lustrzankami cyfrowymi o dużej rozdzielczości. Ten średnioszerokokątny obiektyw świetnie się nadaje do fotografii ulicznej, a także do portretów środowiskowych, krajobrazów i widoków miasta.

Duży otwór względny f/1,8 tego obiektywu zapewnia wyjątkową kontrolę nad głębią ostrości, pozwalając na oddzielenie motywu od tła. Jak w przypadku innych obiektywów stałoogniskowych Nikkor, przyłożono szczególną wagę do reprodukcji obrazu: bokeh jest okrągły i gładki za sprawą okrągłej przysłony i dokładnej gradacji rozmycia obrazu od punktu ogniskowania do tła. Ponadto duży otwór względny pozwala fotografować z krótszym czasem otwarcia migawki i uzyskiwać wyraźne zdjęcia przy słabym oświetleniu. Zapewnia także jaśniejszy obraz w wizjerze, co pozwala na precyzyjniejsze komponowanie obrazu.

Obiektyw Nikkor 3. mm f/1,8G został zaprojektowany tak, by w pełni wykorzystywać nowoczesne matryce o wysokiej rozdzielczości. Konstrukcja optyczna jest podobna do konstrukcji profesjonalnego obiektywu Nikkor 35 mm f/1,4G. Zawiera 11 elementów w 8 grupach, w tym jedną soczewkę asferyczną i jedną ze szkła ED. Zminimalizowano w ten sposób aberracje chromatyczne i uzyskano ostry, kontrastowy obraz. Za sprawą cichego silnika falowego (SWM) autofokus działa cicho i szybko, a minimalna odległość zdjęciowa to 0,25 m.

W komplecie z obiektywem AF-S Nikkor 35mm f/1.8G znajduje się futerał na obiektyw CL-0915 oraz osłona przeciwsłoneczna HB-70.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)