Trwa ładowanie...
dut681l

Niezwykły niebieski diament sprzedany za rekordową kwotę

Petra Diamonds Ltd. poinformowała o sprzedaży niezwykłego 20-karatowego diamentu, dzięki czemu firma była w stanie podnieść się z problemów finansowych. Cena, jaką osiągnął klejnot zwala z nóg.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
20-karatowy niebieski diament
20-karatowy niebieski diament (Petra Diamonds Ltd.)
dut681l

Petra Diamonds Ltd. od dłuższego czasu zmaga się z problemami finansowymi wynikającymi z globalnego spadku cen diamentów. Jednak niebieski diament znaleziony w kopalni Cullinan w końcu znalazł swojego nabywcę i został sprzedany za prawie 15 mln dolarów.

Niezwykły, 20-karatowy niebieski diament został znaleziony we wrześniu w kopalni Cullinan, która słynie z produkcji drogich klejnotów, w tym klejnotów z brytyjskiej korony. Niebieskie kamienie należą do najcenniejszych na świecie, a diament sprzedano za 741 000 dolarów za karat.

dut681l

Jak podała firma w oświadczeniu, osoby, które kupiły niezwykły diament chcą pozostać anonimowi. Po tym zdarzeniu akcje Petry wzrosły aż o 11 proc, co daje im najlepszy wynik od ponad miesiąca. Firma miała kilka trudnych lat. Cena akcji spadła do rekordowo niskiego poziomu w ubiegłym miesiącu w związku ze spadającymi cenami diamentów, co odbiło się poważnie na płynności finansowej firmy. Przebudowa kopalnii Cullinan, w której w 1905 roku znaleziono największy diament na świecie dodatkowo obciążył firmę.

Zobacz też: Wielu uważa, że jest przeklęty. Mroczny diament do dziś wywołuje strach

dut681l

Podziel się opinią

Share

dut681l

dut681l
Więcej tematów