Trwa ładowanie...

Niezwykły niebieski diament sprzedany za rekordową kwotę

Petra Diamonds Ltd. poinformowała o sprzedaży niezwykłego 20-karatowego diamentu, dzięki czemu firma była w stanie podnieść się z problemów finansowych. Cena, jaką osiągnął klejnot zwala z nóg.

Share
Niezwykły niebieski diament sprzedany za rekordową kwotę
Źródło: Petra Diamonds Ltd.
dikmnla

Petra Diamonds Ltd. od dłuższego czasu zmaga się z problemami finansowymi wynikającymi z globalnego spadku cen diamentów. Jednak niebieski diament znaleziony w kopalni Cullinan w końcu znalazł swojego nabywcę i został sprzedany za prawie 15 mln dolarów.

Niezwykły, 20-karatowy niebieski diament został znaleziony we wrześniu w kopalni Cullinan, która słynie z produkcji drogich klejnotów, w tym klejnotów z brytyjskiej korony. Niebieskie kamienie należą do najcenniejszych na świecie, a diament sprzedano za 741 000 dolarów za karat.

Jak podała firma w oświadczeniu, osoby, które kupiły niezwykły diament chcą pozostać anonimowi. Po tym zdarzeniu akcje Petry wzrosły aż o 11 proc, co daje im najlepszy wynik od ponad miesiąca. Firma miała kilka trudnych lat. Cena akcji spadła do rekordowo niskiego poziomu w ubiegłym miesiącu w związku ze spadającymi cenami diamentów, co odbiło się poważnie na płynności finansowej firmy. Przebudowa kopalnii Cullinan, w której w 1905 roku znaleziono największy diament na świecie dodatkowo obciążył firmę.

Zobacz też: Wielu uważa, że jest przeklęty. Mroczny diament do dziś wywołuje strach

dikmnla

Podziel się opinią

Share
dikmnla
dikmnla
Więcej tematów