Niezwykle wydajny netbook Asus Eee PC 1201N

Niezwykle wydajny netbook Asus Eee PC 1201N
Źródło zdjęć: © Asus

19.11.2009 10:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma ASUS wprowadza EeePC1201N, multimedialny netbook z dwurdzeniowym procesorem Intel Atom 330 oraz procesorem graficznym NVIDIA ION

Dzięki dwurdzeniowemu procesorowi Intel Atom 33. oraz pracy w trybie dwukanałowym pamięci DDR, Eee PC 1201N jest w stanie osiągnąć wyniki w PCMark05 i 3DMark06, daleko wykraczające poza możliwości netbooków dostępnych obecnie na rynku.

Eee PC 1201. posiada kartę graficzną wyposażoną w procesor NVIDIA ION, który umożliwia odtwarzanie filmów HD i zaawansowanych gier komputerowych. Technologia NVIDIA CUDA przyspiesza zadania wymagające intensywnej pracy procesora, takie jak edycja i konwersja plików wideo.

Obraz
© Netbook Asus Eee PC 1201N (fot. Asus)

Eee PC 1201. pojawi się z preinstalowanym ArcSoft SimHD, który przekształca wyświetlany obraz z jakości standardowej do HD. SimHD, wtyczka do ArcSoft TotalMedia Theater poprawia jakość obrazu i obsługuje wiele formatów plików. Użytkownicy mogą cieszyć się płynnym obrazem HD dzięki 12,1-calowemu ekranowi HD lub obrazem 1080p HD z dźwiękiem w standardzie 7.1 na telewizorach HD podłączonych przez port HDMI. Komfort pracy zapewni także pełnowymiarowa, ergonomiczna klawiatura typu Chiclet.

Eee PC 1201. jest w pełni przystosowany do obsługi dużej ilości pamięci, jakiej wymagają media cyfrowe. Urządzenie posiada dysk twardy o pojemności 250GB oraz dysk internetowy ASUS WebStorage o pojemności 500GB. Eee PC 1201N zapewnia łącznie 750GB miejsca dla plików wideo, muzyki i fotografii.

- ASUS Eee PC 1201. jak na netbooka zapewnia niesamowitą wydajność. Eee PC oparty na platformie ION jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają netbooka, na którym można będzie obejrzeć film HD, edytować i dzielić się zdjęciami, grać w gry i konwertować pliki wideo na przenośne odtwarzacze multimedialne, powiedział Rene Haas, dyrektor działu procesorów graficznych w firmie NVIDIA.

Cena i dostępność
Netbooki ASUS Eee PC 1201. pojawią się na polskim rynku przed końcem tego roku w sugerowanej cenie 1 879 zł

Specyfikacja:

Obraz
© Kliknij, aby powiększyć (fot. Asus)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)