Niewybuchy na działce. Na miejsce wezwano saperów

Niewybuch na działce
Niewybuch na działce
Źródło zdjęć: © Policja

24.12.2021 11:16, aktual.: 24.02.2022 15:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W gminie Łabunie podczas prac ziemnych dokonano nietypowego odkrycia. Pracownik kopiący rów pod kabel elektryczny odnalazł dwa niewybuchy. Na miejsce musieli przyjechać saperzy.

Od drugiej wojny światowej upłynęło już wiele czasu, a w ziemi nadal odnaleźć można wiele niewybuchów. Przekonał się o tym jeden z pracowników ekipy przygotowującej rów pod kabel elektryczny. Podczas prac w gminie Łabunie w powiecie zamojskim 49-latek odnalazł dwa niewybuchy. O znalezisku poinformował policję.

Funkcjonariusze policji zajęli się zabezpieczeniem terenu do czasu przybycia saperów. Okazało się, że wykopane znaleziska to dwa pociski artyleryjskie o długości około 40 centymetrów pochodzące z czasów drugiej wojny światowej. Saperzy zabezpieczyli ładunek, a następnie przewieźli go na poligon celem neutralizacji.

Należy pochwalić 49-letniego pracownika za rozsądne zachowanie w obliczu zagrożenia. W przypadku natknięcia się na przedmioty przypominające kształtem niewybuchy zawsze warto zadzwonić po policję. Nie należy się bać, że zgłoszenie zostanie uznane za bezzasadne.

Ponadto nie należy dotykać ani przenosić niewybuchów. Jedyne, co powinniśmy zrobić do czasu przybycia służb, to oznaczenie w jakiś sposób miejsca, w którym znajduje się niewybuch i odsunięcie się na bezpieczną odległość. Nie należy opuszczać miejsca - musimy upewnić się, że nikt nie zbliży się do niebezpiecznego miejsca, a do tego musimy być w stanie wskazać służbom miejsce znaleziska.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)