Niewybuch w lesie pod Warszawą. Ktoś ukrył go w stosie drewna

Niebezpieczne odkrycie pod Warszawą. Znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej
Niebezpieczne odkrycie pod Warszawą. Znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej
Źródło zdjęć: © Nadleśnictwo Drewnica

12.03.2021 07:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na terenie leśnictwa Czarna Struga doszło do wyjątkowo niebezpiecznego zdarzenia. Jeden z leśniczych zauważył tam ukryty między brzozowymi wałkami niewybuch z czasów II wojny światowej. Na miejsce natychmiast przyjechała policja i saperzy.

Na terenie podwarszawskiego leśnictwa Czarna Struga (Nadleśnictwo Drewnica) doszło w tym tygodniu do bardzo niebezpiecznego zdarzenia. Podczas wydawania drewna odbiorcy, jeden z leśniczych zauważył ukryty między brzozowymi wałkami niewybuch z czasów II wojny światowej.

Jak czytamy na stronie "Lasy Państwowe", znalezisko stanowiło zagrożenie dla zdrowia i życia zarówno pracowników nadleśnictwa, jak i turystów.

Po wykryciu niewybuchu, na miejscu natychmiast pojawiła się policja i zespół saperów, którzy zabezpieczyli teren i zneutralizowali znalezisko.

Jak informują leśnicy, niewybuch najprawdopodobniej został znaleziony przez przypadkową osobę, która nie wiedziała co z nim zrobić i ukryła go w drewnie przygotowanym do wywozu.

Nadleśnictwo Drewnica przypomina, że w przypadku znalezienia podobnych przedmiotów nie można ich dotykać ani podejmować próby wydobycia. W takiej sytuacji konieczne jest zawiadomienie odpowiednich służb (policji, nadleśnictwa lub miejscowego leśniczego).

Tereny tamtejszego nadleśnictwa były świadkami wielu bitew i walk zbrojnych. Eksperci podkreślają, że pomimo upływu lat nadal można tam znaleźć pozostałości dawnych budowli obronnych w postaci okopów, umocnień i schronów, jak również wspomniane niewybuchy i niewypały.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)