Nieskończony zoom od Sony

Nieskończony zoom od Sony

Nieskończony zoom od Sony
Źródło zdjęć: © YouTube.com
10.09.2009 13:40, aktualizacja: 12.09.2009 12:56

Sony pracuje nad tzw. Technologią Powiększania Obrazów Wysokiej Rozdzielczości (High-Resolution Image Enlargement Technology). Prezentacja technologii odbyła się na konferencji CEDEC w Tokyo. Można było obejrzeć kalendarz, który wraz z przybliżaniem na konkretny dzień wyświetla coraz więcej szczegółów, a dodatkowo same te szczegóły można przybliżyć i obejrzeć w dużej rozdzielczości. W razie potrzeby takie "zapętlanie" może odbywać się bez końca. Technologia tworzona jest z myślą o Playstation 3 oraz PSP (taka forma będzie dużo wygodniejsza dla kontrolerów tych platform), jednak z pewnością pomysł może chwycić również przy wielu komputerowych projektach.

Technologia ma pozwalać na umieszczanie tekstu, obrazów, filmików i innych obiektów multimedialnych w tzw. "strukturze drzewa". Wiele się mówi o "niesamowitym pomyśle firmy Sony" jednak nie jest to idea nowa (Microsoft prezentował podobnie działający SeaDragon, na bazie, którego działa serwis Photosynth.net)
jednak zdecydowanie wykorzystywanie ich w konsolach zdaje się być dużo sensowniejsze. Wszystko będzie zależeć od tematyki i formy informacji, jakie są do przekazania. Dla jednych"tradycyjna" forma wciąż będzie najlepsza, a dla innych High-Resolution Image Enlargement Technology może dawać dużo większe możliwości. Sony zamierza wprowadzić to rozwiązanie w jednym z przyszłych wersji firmware dla obu konsol.

Filmik z prezentacją technologii:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)