Trwa ładowanie...

Niemcy. Katastrofa samolotu - nikt z pasażerów nie przeżył

Trzy osoby zginęły po tym, jak mały samolot uderzył w ścianę budynku w południowo-zachodnich Niemczech. Samolot, który prawdopodobnie próbował nieplanowanego lądowania, uszkodził jedną ze ścian marketu budowlanego.

Share
Niemcy. Katastrofa samolotu - nikt z pasażerów nie przeżył
Źródło: PAP/EPA, Fot: RONALD WITTEK
dgj4uqy

Niemiecka policja potwierdziła, że w sobotę w mieście Bruchsal w Badenii-Wirtembergii rozbił się mały samolot. Nikt z podróżujących nie przeżył. Na razie nie podano tożsamości ofiar.

Zdaniem władz pobliskiego miasta Karlsruhe, pilot próbował wykonać awaryjne lądowanie na pobliskim lotnisku tuż przed 13.00 czasu lokalnego. Lotnisko należy do lokalnego aeroklubu i posiada trawiasty pas startowy. Z nieznanych przyczyn samolot zawrócił i uderzył w market budowalny.

dgj4uqy

Policja informuje, że nie jest jasne dlaczego lądowanie samolotu nie powiodło się. Świadkowie twierdzą jednak, że samolot najwyraźniej wymknął się spod kontroli pilota.

Samolot uderzył w ogrodzenie marketu, a następnie w jedną z jego ścian. W wyniku zdarzenia nikt z pracowników sklepu, ani przebywających w nim klientów nie ucierpiał.

Budynek został ewakuowany i zabezpieczony przed ewentualnym zawaleniem się. Eksperci ocenią, czy nadaje się do ponownego użytku. Okoliczne drogi również zostały zamknięte z powodu wycieku ropy naftowej z samolotu.

dgj4uqy

Podziel się opinią

Share
dgj4uqy
dgj4uqy
Więcej tematów