Niemcy. Horror na peronie. Matka z dzieckiem została wepchnięta pod nadjeżdżający pociąg

Niemcy. Horror na peronie. Matka z dzieckiem została wepchnięta pod nadjeżdżający pociąg
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Karolina Modzelewska

30.07.2019 10:47

We Frankfurcie nad Menem doszło do kolejnego ataku na dworcu kolejowym. 40-letni sprawca wepchnął małego chłopca i jego matkę pod nadjeżdżający pociąg. Chłopiec nie przeżył.

W poniedziałek około 10 rano, 40-letni sprawca, który prawdopodobnie pochodzi z Erytrei, dokonał bestialskiego czynu. Wepchnął matkę z dzieckiem pod nadjeżdżający pociąg. 8-letni chłopiec zginął na miejscu. Jego matka przeżyła, ponieważ wpadła w wąską szczelinę między torami.

Matka dziecka została ranna i przewieziona do szpitala. Sprawca całego zdarzenia, próbował uciekać. Zatrzymali go pasażerowie, którzy widzieli całe zajście i przekazali w ręce policji.

Świadkowie zdarzenia byli przerażeni

Zdaniem świadka, na którego powołuje się BILD, pasażerowie zostali wyprowadzeni z pociągu, który w całości nie wjechał na stację. Ludzie byli śmiertelnie przerażeni, bladzi i płakali. Z kolei pracownik kolei Georgio Angelopoulos, powiedział dziennikarzom, że widział moment, w którym sprawca wepchnął dziecko na tory. Jego zdaniem maszynista nie miał żadnych szans.

Inni ze świadków twierdzą, że napastnik chciał zepchnąć jeszcze jedną osobę, której udało się obronić. Póki co motywy mordercy nie są znane. Z wstępnych ustaleń wynika, że sprawca prawdopodobnie pochodził z Erytrei i nie znał swoich ofiar.

Ataki na peronach w Niemczech coraz częstsze

Jest to kolejny przypadek, kiedy sprawca atakuje swoją ofiarę na dworcu kolejowym. Nie tak dawno pisaliśmy o wypadku, do którego doszło w niemieckim Voerde, gdzie młody mężczyzna zepchnął z peronu 34-letnią kobietę. Kobieta nie przeżyła, a berliński ekspert ds. bezpieczeństwa Michael Kurs zalecał pasażerom zachowanie szczególnej ostrożności.

Zobacz też:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)