Niebezpieczna pogoda. IMGW rozszerza alert na niemal cały kraj. "Zagrożenie zdrowia i życia"

Niebezpieczna pogoda. IMGW rozszerza alert na niemal cały kraj. "Zagrożenie zdrowia i życia"
Źródło zdjęć: © WP.PL

18.02.2020 09:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzisiaj należy spodziewać się niebezpiecznych wichur na terenie kilku województw, jednak IMGW ostrzega, że "zagrażające zdrowiu i życiu" warunki atmosferyczne mogą wystąpić na terenie niemal całego kraju.

18 lutego zapowiada się raczej pogodnie, chociaż miejscami należy spodziewać się zachmurzeń. Temperatura na terenie całego kraju będzie wahać się między 5 a 7 stopni Celsjusza. IMGW ostrzega jednak, że niebezpieczne warunki pogodowe mogą wystąpić w woj. lubelskim i mazowieckim. Silnych wiatrów należy spodziewać się również w woj. zachodniopomorskim.

O wiele groźniejszych warunków pogodowych należy spodziewać się jednak już w najbliższych dniach. Na 19 lutego IMGW wydało ostrzeżenie 1. stopnia dla większości regionów naszego kraju. Na stronie Instytutu czytamy, że należy spodziewać się wystąpienia "niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia".

Zgodnie z danymi Instytutu wiatry będą osiągać prędkość między 70 a 110 km/h. Najgroźniejsze warunki będą w górach, jednak również w pozostałych regionach kraju może być niebezpiecznie. Najspokojniej będzie na południowym-zachodzie i północnym-wschodzie kraju.

Od czwartku pogoda powinna się poprawić Na tą chwilę IMGW nie przewiduje rozszerzać alarmu meteorologicznego na kolejne dni. Zaleca się jednak śledzenie prognoz pogody, by być na bieżąco z sytuacją.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)