Trwa ładowanie...
d4lya7b

Niebezpieczna pogoda. IMGW ostrzega przed silnymi wichurami w najbliższych dniach

Chociaż temperatura będzie sięgać dzisiaj nawet 11 stopni Celsjusza, to IMGW ostrzega, że pogoda może być zwodnicza. Dla części województw zagrożenie silnymi wichurami utrzyma się przez najbliższe dni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uwaga na silne wichury w najbliższych dniach
Uwaga na silne wichury w najbliższych dniach (Fotolia)
d4lya7b

Styczeń 2020 był najcieplejszym początkiem roku, jaki udało się zaobserwować od ponad 140 lat. Luty również zapowiada się ciepło. Temperatura w kraju dzisiaj wahać się będzie od 9 do 11 stopni Celsjusza. Będzie pochmurnie, ale synoptycy nie przewidują opadów.

IMGW ostrzega jednak, że miejscami może być niebezpiecznie ze względu na silny wiatr. Pierwszy stopień zagrożenia został wprowadzony w:

  • woj. pomorskim
  • woj. zachodniopomorskim
  • woj. podkarpackim.

Silne wiatry na wybrzeżu mogą utrzymać się co najmniej do środy. W środę IMGW prognozuje, że niebezpieczne wichury mogą przesunąć się na teren woj. mazowieckiego i lubelskiego.

d4lya7b

Dodatkowo IMGW ostrzega przed rosnącym poziomem wód na wybrzeżu wschodnim. Jak czytamy na stronie Instytutu, zagrożenie 1. stopnia oznacza:

"Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia."

Zalecamy bieżące śledzenie prognoz pogody oraz komunikatów wydawanych przez służby. Wczoraj ze względu na silny wiatr część samolotów została zawrócona znad lotniska w Gdańsku, tak więc sytuacja jest poważna.

Zobacz też: Orkan szaleje nad Polską. Odczuło to lotnisko w Warszawie

d4lya7b

Podziel się opinią

Share

d4lya7b

d4lya7b