Niebezpieczna pogoda. IMGW ostrzega przed silnymi wichurami w najbliższych dniach

Niebezpieczna pogoda. IMGW ostrzega przed silnymi wichurami w najbliższych dniach

Niebezpieczna pogoda. IMGW ostrzega przed silnymi wichurami w najbliższych dniach
Źródło zdjęć: © Fotolia
17.02.2020 08:01, aktualizacja: 17.02.2020 08:11

Chociaż temperatura będzie sięgać dzisiaj nawet 11 stopni Celsjusza, to IMGW ostrzega, że pogoda może być zwodnicza. Dla części województw zagrożenie silnymi wichurami utrzyma się przez najbliższe dni.

Styczeń 2020 był najcieplejszym początkiem roku, jaki udało się zaobserwować od ponad 140 lat. Luty również zapowiada się ciepło. Temperatura w kraju dzisiaj wahać się będzie od 9 do 11 stopni Celsjusza. Będzie pochmurnie, ale synoptycy nie przewidują opadów.

IMGW ostrzega jednak, że miejscami może być niebezpiecznie ze względu na silny wiatr. Pierwszy stopień zagrożenia został wprowadzony w:

  • woj. pomorskim
  • woj. zachodniopomorskim
  • woj. podkarpackim.

Silne wiatry na wybrzeżu mogą utrzymać się co najmniej do środy. W środę IMGW prognozuje, że niebezpieczne wichury mogą przesunąć się na teren woj. mazowieckiego i lubelskiego.

Dodatkowo IMGW ostrzega przed rosnącym poziomem wód na wybrzeżu wschodnim. Jak czytamy na stronie Instytutu, zagrożenie 1. stopnia oznacza:

"Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia."

Zalecamy bieżące śledzenie prognoz pogody oraz komunikatów wydawanych przez służby. Wczoraj ze względu na silny wiatr część samolotów została zawrócona znad lotniska w Gdańsku, tak więc sytuacja jest poważna.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)