Niebezpieczna pogoda. IMGW ostrzega przed burzami z gradem. Sprawdź, gdzie jest burza

Niebezpieczna pogoda. IMGW ostrzega przed burzami z gradem. Sprawdź, gdzie jest burza
Źródło zdjęć: © Windy.com

20.07.2020 10:28, aktual.: 20.07.2020 11:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

IMGW ostrzega przed burzami z gradem w niemal całej Polsce. W związku z niebezpieczną pogodą wydano ostrzeżenia aż dla 12 województw. Aby uniknąć zagrożeń, warto śledzić radary burzowe online. Podpowiadamy, jak sprawdzić, gdzie jest burza.

Pogoda w poniedziałek 20 lipca zapowiada się wietrznie i burzowo. W związku z niebezpieczną sytuacją, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia aż dla 12 województw. IMGW zaznacza, że sytuacja jest dynamiczna i zachęca, by na bieżąco śledzić komunikaty pogodowe.

Alerty dotyczą następujących województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, łódzkiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Synoptycy prognozują tam wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami może także padać grad. - Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia - czytamy na stronie IMGW.

Sprawdź, gdzie jest burza

Aby nie dać się zaskoczyć niebezpiecznym zjawiskom pogodowym, warto śledzić radary burzowe online. Wśród popularnych aplikacji, które pozwolą nam na bieżąco sprawdzać, gdzie jest burza, należy wymienić:

Radar burzony online znajdziemy również na stronie windy.com. Pod wskazanym adresem możemy monitorować także inne zjawiska atmosferyczne, jak ciśnienie czy prędkość wiatru.

Najświeższe informacje pogodowe można śledzić także za pośrednictwem strony Pogoda.WP.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)