Niebezpieczna pogoda. IMGW ostrzega całą Polskę. Spokojny może być tylko jeden powiat

Niebezpieczna pogoda. IMGW ostrzega całą Polskę. Spokojny może być tylko jeden powiat25.03.2020 09:11
Niebezpieczna pogoda. IMGW ostrzega całą Polskę. Spokojny może być tylko jeden powiat
Źródło zdjęć: © windy.com

Pogoda 25 marca znów przyniesie niskie temperatury. Najbardziej niebezpieczna sytuacja czeka nas w nocy, kiedy termometry wskażą lokalnie nawet minus 10 stopni. W związku z przymrozkami IMGW wydał alerty pierwszego stopnia. Bezpieczny jest tylko jeden powiat.

Pogoda w środę 25 marca znów uraczy nas niemalże bezchmurnym niebem. Niestety spora ilość promieni słonecznych nie idzie w parze z wiosennym ciepłem - wręcz przeciwnie. Czeka nas kolejny dzień z niskimi temperaturami. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku i w województwie zachodniopomorskim, gdzie termometry wskażą od 7 do 8 stopni Celsjusza. Najchłodniejszy dzień czeka zaś mieszkańców województwa świętokrzyskiego i Podkarpacia - tam od 3 do 5 stopni. W pozostałych rejonach kraju temperatura wahać się będzie pomiędzy 5 a 7 st. C.

Przed nami kolejna zimna noc. Meteorolodzy prognozują spadek temperatur nawet do minus 10 st. Celsjusza w województwie podlaskim. Temperatura przy gruncie może wynieść tam - 11 stopni. W pozostałej części kraju również bardzo zimno - od minus 6 stopni w Centrum do minus dwóch stopni na Pomorzu. W związku z niebezpieczną sytuacją Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. Alertem objęta jest cała Polska z wyjątkiem jednego powiatu.

Według mapy IMGW na niebezpieczne zjawiska pogodowe nie będzie narażony tylko powiat tatrzański. - Nie prognozuje się zagrożeń pogodowych mających istotny wpływ na życie codzienne - czytamy na stronie Instytutu.

Alert IMGW pierwszego stopnia to najłagodniejsze w trójstopniowej skali ostrzeżeń Instytutu. Oznacza on, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w związku z wydaniem alertu nawołuje o ostrożność oraz monitorowanie sytuacji pogodowej.

Informacje pogodowe na bieżąco można śledzić w serwisie Pogoda WP.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)