Niebezpieczna pogoda. IMGW ostrzega całą Polskę. Spokojny może być tylko jeden powiat

Niebezpieczna pogoda. IMGW ostrzega całą Polskę. Spokojny może być tylko jeden powiat

Niebezpieczna pogoda. IMGW ostrzega całą Polskę. Spokojny może być tylko jeden powiat
Źródło zdjęć: © windy.com
25.03.2020 09:11, aktualizacja: 25.03.2020 10:31

Pogoda 25 marca znów przyniesie niskie temperatury. Najbardziej niebezpieczna sytuacja czeka nas w nocy, kiedy termometry wskażą lokalnie nawet minus 10 stopni. W związku z przymrozkami IMGW wydał alerty pierwszego stopnia. Bezpieczny jest tylko jeden powiat.

Pogoda w środę 25 marca znów uraczy nas niemalże bezchmurnym niebem. Niestety spora ilość promieni słonecznych nie idzie w parze z wiosennym ciepłem - wręcz przeciwnie. Czeka nas kolejny dzień z niskimi temperaturami. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku i w województwie zachodniopomorskim, gdzie termometry wskażą od 7 do 8 stopni Celsjusza. Najchłodniejszy dzień czeka zaś mieszkańców województwa świętokrzyskiego i Podkarpacia - tam od 3 do 5 stopni. W pozostałych rejonach kraju temperatura wahać się będzie pomiędzy 5 a 7 st. C.

Przed nami kolejna zimna noc. Meteorolodzy prognozują spadek temperatur nawet do minus 10 st. Celsjusza w województwie podlaskim. Temperatura przy gruncie może wynieść tam - 11 stopni. W pozostałej części kraju również bardzo zimno - od minus 6 stopni w Centrum do minus dwóch stopni na Pomorzu. W związku z niebezpieczną sytuacją Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. Alertem objęta jest cała Polska z wyjątkiem jednego powiatu.

Według mapy IMGW na niebezpieczne zjawiska pogodowe nie będzie narażony tylko powiat tatrzański. - Nie prognozuje się zagrożeń pogodowych mających istotny wpływ na życie codzienne - czytamy na stronie Instytutu.

Alert IMGW pierwszego stopnia to najłagodniejsze w trójstopniowej skali ostrzeżeń Instytutu. Oznacza on, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w związku z wydaniem alertu nawołuje o ostrożność oraz monitorowanie sytuacji pogodowej.

Informacje pogodowe na bieżąco można śledzić w serwisie Pogoda WP.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)