Niebezpieczna pogoda? IMGW: dzisiaj spokojniej, ale wichury powrócą

Niebezpieczna pogoda? IMGW: dzisiaj spokojniej, ale wichury powrócą
Źródło zdjęć: © Pixabay.com | bilderjet01

19.02.2020 07:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

IMGW uspokaja - wbrew pierwszym prognozom, wichury dzisiaj się uspokoiły i nie przewiduje się niebezpiecznych sytuacji pogodowych. Jednak Instytut ostrzega, że warunki zagrażające zdrowiu i życiu mogą powrócić już w najbliższych dniach.

W ostatnich dniach meteorolodzy zgodnie ostrzegali przed niebezpiecznymi wichurami Chociaż nie była to tak groźna sytuacja, jak w zeszłym tygodniu, to niebezpieczeństwo i tak istniało. Zgodnie z najnowszymi prognozami IMGW, 19 i 20 lutego pogoda się nieco uspokoi.

Według prognoz prędkość wiatru nie przekroczy w najbliższych dniach 70 km/h w większości regionów naszego kraju.
Mocniej zawieje jedynie w górach, ale tam również prędkość wiatru nie przekroczy 80 km/h. W porównaniu z warunkami z poprzednich dni, to naprawdę dobra wiadomość.

Jednocześnie jednak w najbliższych dniach możemy spodziewać się obniżenia temperatury, a miejscami może spaść nawet do -4 stopni Celsjusza. Szczegółową prognozę możecie śledzić w serwisie Pogoda WP.

IMGW ostrzega przed kolejnymi dniami

IMGW ostrzega jednak, że bliżej weekendu mogą powrócić silne wichury. Ostrzeżenie 1. stopnia oznaczające " warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia" zostało wydane dla woj. zachodniopomorskiego oraz pomorskiego. Będzie obowiązywać 21 i 22 lutego.

Poza tym Instytut przypomina, że w na wschodnim wybrzeżu przewiduje się gwałtowny wzrost stanu wody. W związku z tym już od kilku dni obowiązuje tam 1. stopień ostrzeżenia hydrologicznego.

Poza tym w większości kraju będzie pogodnie, miejscami mogą występować zachmurzenia. Możemy spodziewać się również przelotnych opadów deszczu lub deszczu ze śniegiem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)