Niebezpieczna pogoda? IMGW: dzisiaj spokojniej, ale wichury powrócą

Niebezpieczna pogoda? IMGW: dzisiaj spokojniej, ale wichury powrócą19.02.2020 07:32
Niebezpieczna pogoda? IMGW: dzisiaj spokojniej, ale wichury powrócą
Źródło zdjęć: © Pixabay.com | bilderjet01

IMGW uspokaja - wbrew pierwszym prognozom, wichury dzisiaj się uspokoiły i nie przewiduje się niebezpiecznych sytuacji pogodowych. Jednak Instytut ostrzega, że warunki zagrażające zdrowiu i życiu mogą powrócić już w najbliższych dniach.

W ostatnich dniach meteorolodzy zgodnie ostrzegali przed niebezpiecznymi wichurami Chociaż nie była to tak groźna sytuacja, jak w zeszłym tygodniu, to niebezpieczeństwo i tak istniało. Zgodnie z najnowszymi prognozami IMGW, 19 i 20 lutego pogoda się nieco uspokoi.

Według prognoz prędkość wiatru nie przekroczy w najbliższych dniach 70 km/h w większości regionów naszego kraju.
Mocniej zawieje jedynie w górach, ale tam również prędkość wiatru nie przekroczy 80 km/h. W porównaniu z warunkami z poprzednich dni, to naprawdę dobra wiadomość.

Jednocześnie jednak w najbliższych dniach możemy spodziewać się obniżenia temperatury, a miejscami może spaść nawet do -4 stopni Celsjusza. Szczegółową prognozę możecie śledzić w serwisie Pogoda WP.

Zobacz też: Niebezpieczna wichura. Nagranie monitoringu

IMGW ostrzega przed kolejnymi dniami

IMGW ostrzega jednak, że bliżej weekendu mogą powrócić silne wichury. Ostrzeżenie 1. stopnia oznaczające " warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia" zostało wydane dla woj. zachodniopomorskiego oraz pomorskiego. Będzie obowiązywać 21 i 22 lutego.

Poza tym Instytut przypomina, że w na wschodnim wybrzeżu przewiduje się gwałtowny wzrost stanu wody. W związku z tym już od kilku dni obowiązuje tam 1. stopień ostrzeżenia hydrologicznego.

Poza tym w większości kraju będzie pogodnie, miejscami mogą występować zachmurzenia. Możemy spodziewać się również przelotnych opadów deszczu lub deszczu ze śniegiem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)