Huragan Ciara. Samolot mierzy się z silnym wiatrem podczas lądowania [Wideo]

Huragan Ciara. Samolot mierzy się z silnym wiatrem podczas lądowania [Wideo]
Źródło zdjęć: © East News | aviation-images
Karolina Modzelewska

10.02.2020 12:48, aktual.: 10.02.2020 13:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nagranie pokazuje trudną próbę lądowania podczas huraganu Ciara. Pilot walczy z silnym wiatrem i próbuje bezpiecznie posadzić maszynę na pasie. Zadanie wydawało się naprawdę trudne. Każdy mocniejszy podmuch wprawiał samolot w niekontrolowany ruch.

Samolot linii British Airways próbował wylądować na lotnisku Heathrow w niedzielę. Próba była testem umiejętności pilota i ciężką walką z żywiołem.

Huragan Ciara sieje spustoszenie

Huragan Ciara przyniósł ulewne deszcze i bardzo silne wiatry, które uderzyły m.in. w transport lotniczy. Wiele lotów z i do Europy Zachodniej zostało odwołanych, ale część maszyn, które wzbiły się w powietrze, musiała lądować w ekstremalnych warunkach.

Do sieci trafiły liczne nagrania z lotnisk Heathrow, Luton i Birmingham, gdzie występowały największe trudności. Piloci podejmowali kilkukrotne próby bezpiecznego posadzenia samolotów na pasie startowym. Jedna z maszyn aż 20 razy okrążyła lotnisko, zanim bezpiecznie wylądowała.

Huragan Ciara: Trudne próby lądowania

Na nagraniu widać próbę lądowania na lotnisku Heathrow. Pilot linii British Airways dopiero za drugim podejściem odniósł sukces. Mimo groźnie wyglądającej sytuacji nikt nie ucierpiał. Huragan Ciara uderzył nie tylko w połączenia lotnicze, ale też promowe i kolejowe w Wielkiej Brytanii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)