Nie taki iPhone 6 cienki, jak go malują

Nie taki iPhone 6 cienki, jak go malują

Nie taki iPhone 6 cienki, jak go malują
Źródło zdjęć: © The Verge
15.09.2014 12:05, aktualizacja: 15.09.2014 14:41

Jeśli oglądaliście przygotowaną przez firmę Apple prezentację nowego modelu iPhone 6, mogliście odnieść wrażenie, że jest on znacznie cieńszy od swojego poprzednika. W rzeczywistości różnica nie jest aż tak duża.

iPhone 6 jest cieńszy od poprzednika, to fakt. Grubość iPhone'a 5. wynosi 7,6 mm, natomiast iPhone 6 z ekranem o przekątnej 4,7 cala ma 6,9 mm grubości, a iPhone 6 Plus - 7,1 mm. W praktyce naprawdę ciężko to pokazać: siedem dziesiątych milimetra lub tylko pięć dziesiątych milimetra to nie jest różnica, którą łatwo dostrzec gołym okiem.
Dlatego podczas prezentacji nowego telefonu Apple posłużył się pewnym trickiem. Pokazał porównanie zdjęć modeli 5s, 6 i 6 Plus, ale te dwa ostatnie były inaczej oświetlone. Podobny sposób stosują zresztą fotografowie portretowi, jeśli chcą, by osoba na zdjęciu wyglądała na szczuplejszą na twarzy, niż ma to miejsce w rzeczywistości. Z obu stron iPhone'ów 6 i 6 Plus obraz był mocno zacieniony, dzięki czemu telefony wyglądały na cieńsze.

Trik nie umknął oczywiście uwadze internautów, którzy obnażyli delikatną manipulację Apple. Delikatną, bo powyżej każdego ze zdjęć rzeczywiście widnieją prawdziwe dane na temat grubości każdego z telefonów. Jednak, jak to mówią, liczy się pierwsze wrażenie.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Nikon D750: mały korpus, pełna klatka

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)