Nie chcesz Visty? Poczekaj na Windows 7

Nie chcesz Visty? Poczekaj na Windows 7
03.10.2008 16:00
Nie chcesz Visty? Poczekaj na Windows 7
Źródło zdjęć: © IDG

Dystrybutorzy OEM mogą sprzedawać komputery z Vistą z możliwością powrotu do Windows XP o 6 miesięcy dłużej niż było planowane, czyli do 31 lipca 2009 r.

Chociaż Microsoft wszędzie, jak świat długi i szeroki, zachęca wszystkich do przejścia na Vistę, nie zapomina też o tych użytkownikach, którzy z różnych przyczyn wolą się na razie nie "przesiadać". Dystrybutorzy OEM otrzymali dziś w prezencie kolejne 6 miesięcy, w ciągu których mogą sprzedawać pecety z preinstalowaną Vistą z możliwością downgrade'u do XP przy użyciu dołączonej płyty. Wcześniej analogiczny deadline dla komputerów z Windows Vista Business i Ultimate był ustanowiony na 3. stycznia 2009 r. Teraz ten termin został przedłużony do 31 lipca 2009 r.

288771569478809747
Źródło zdjęć: © Ładujące się do pamięci jądro Windows 7 (następcy Visty) w VirtualPC. Widoczne logo Windows wyświetlone w trybie tekstowym (fot. IDG)

To nie koniec. Microsoft prawdopodobnie jeszcze bardziej przedłuży okres sprzedaży komputerów z systemem Vista z możliwością powrotu na Windows XP. A to dlatego, aby użytkownicy Windows XP, którzy nie mogą "gładko" przejść na Vistę, mieli zagwarantowaną bezproblemową przesiadkę na nadchodzący system operacyjny Windows 7.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)