Nie chcesz Visty? Poczekaj na Windows 7

Nie chcesz Visty? Poczekaj na Windows 7

Nie chcesz Visty? Poczekaj na Windows 7
Źródło zdjęć: © IDG
03.10.2008 16:00, aktualizacja: 06.10.2008 10:48

Dystrybutorzy OEM mogą sprzedawać komputery z Vistą z możliwością powrotu do Windows XP o 6 miesięcy dłużej niż było planowane, czyli do 31 lipca 2009 r.

Chociaż Microsoft wszędzie, jak świat długi i szeroki, zachęca wszystkich do przejścia na Vistę, nie zapomina też o tych użytkownikach, którzy z różnych przyczyn wolą się na razie nie "przesiadać". Dystrybutorzy OEM otrzymali dziś w prezencie kolejne 6 miesięcy, w ciągu których mogą sprzedawać pecety z preinstalowaną Vistą z możliwością downgrade'u do XP przy użyciu dołączonej płyty. Wcześniej analogiczny deadline dla komputerów z Windows Vista Business i Ultimate był ustanowiony na 3. stycznia 2009 r. Teraz ten termin został przedłużony do 31 lipca 2009 r.

Obraz
© Ładujące się do pamięci jądro Windows 7 (następcy Visty) w VirtualPC. Widoczne logo Windows wyświetlone w trybie tekstowym (fot. IDG)

To nie koniec. Microsoft prawdopodobnie jeszcze bardziej przedłuży okres sprzedaży komputerów z systemem Vista z możliwością powrotu na Windows XP. A to dlatego, aby użytkownicy Windows XP, którzy nie mogą "gładko" przejść na Vistę, mieli zagwarantowaną bezproblemową przesiadkę na nadchodzący system operacyjny Windows 7.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)