Nie będzie Firefoksa dla iPhone'a

Nie będzie Firefoksa dla iPhone'a

Nie będzie Firefoksa dla iPhone'a
30.09.2010 14:20, aktualizacja: 01.10.2010 15:17

Mozilla nie zamierza opracować przeglądarki Firefox w postaci samodzielnej aplikacji dla iPhone'a – donosi serwis CNET. Zamiast tego fundacja skoncentruje się na narzędziu Firefox Home dla smartfonu Apple'a – pisze z kolei pracujący w zespole Firefoksa programista Ragavan Srinivasan.

Logo Firefox Home Firefox Home nie jest przeglądarką, ale pozwala użytkownikom korzystać z zakładek Firefoksa wraz otwartymi kartami i historią surfowania także na takich urządzeniach, dla których Mozilla nie opracowała samodzielnego wariantu browsera. Dzięki temu można np. kontynuować na smartfonie ostatnią sesję przeglądarki otwartej na komputerze stacjonarnym. Internauta korzystający z narzędzia Home musi uruchomić również dodatek Firefox Sync, który w przyszłości zostanie włączony wprost do Firefoksa 4.0.

Obraz

Srinivasan stwierdził ponadto, że Mozilla pracuje nad narzędziem Firefox Home dla urządzeń przenośnych innych niż iPhone. Programista ma nadzieję, że w najbliższych miesiącach pojawią się warianty aplikacji działające na platformach BlackBerry i Symbian, które łącznie zajmują około 60% rynku smartfonów. Jeśli chodzi o ewentualne wydanie wersji dla iPada, to Mozilla dopiero zbada, czy jest sens angażować siły i środki w narzędzie mające działać na tablecie Apple'a.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)