NeverWet ochroni elektronikę przed zanurzeniem

NeverWet ochroni elektronikę przed zanurzeniem

NeverWet ochroni elektronikę przed zanurzeniem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
23.11.2011 12:20, aktualizacja: 23.11.2011 13:04

Firma Ross Nanotechnology zaprezentowała substancję, która pozwoli na ochronę elektroniki użytkowej nie tylko przed zachlapaniem, ale również pełnym zanurzeniem. Środek w postaci sprayu już wkrótce może trafić na rynek.

Ross Nanotechnology stworzyła spray opracowany w oparciu o substancje silikonowe, który tworzy na dowolnej powierzchni barierę _ superhydrofobową _. Oznacza to, że nie przenika przez nią prawie żadna substancja, a przynajmniej nie woda czy olej.

Dowiodły tego eksperymenty zaprezentowane na jednym z filmów. Możemy na nich zobaczyć sprzęt elektroniczny pokryty substancją i zanurzony w wodzie na kilka godzin. Mimo nurkowania i przebywania pod wodą przez dłuższy czas, ma on działać bez zastrzeżeń.

Oprócz właściwości chroniących przed wodą czy olejami, zaprezentowana powłoka posiada również właściwości antykorozyjne oraz antybakteryjne. Nie poradzi sobie ona natomiast ani z mydłem, ani z alkoholem.

Chociaż prace nad substancją cały czas trwają, to produkt może trafić na rynek już w 2012 roku. Czy tak się właśnie stanie? Czas pokaże.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)