Netflix podnosi ceny zagranicą. Zapytaliśmy, jak to wygląda w Polsce

Netflix podnosi ceny zagranicą. Zapytaliśmy, jak to wygląda w Polsce

Netflix podnosi ceny zagranicą. Zapytaliśmy, jak to wygląda w Polsce
Źródło zdjęć: © iStock.com
Arkadiusz Stando
03.04.2019 15:38

Amerykańskie media podały dzisiejszego ranka bardzo przykrą wiadomość. Ceny abonamentu Netflixa wzrastają w Stanach Zjednoczonych. Sprawdziliśmy, czy nas też to dotyczy.

Jak donosi serwis CNN, użytkownicy Netflixa mieszkający w Stanach Zjednoczonych otrzymają w przyszłym miesiącu większy rachunek. Ceny korzystania z serwisu streamingowego wzrosną o 1-2 dolary miesięcznie, zależnie od pakietu.

Netflix zapowiadał podwyżki w USA już w styczniu. Jak tłumaczyła wówczas firma, zwiększenie przychodów miało pozwolić na udostępnienie większej ilości produkcji w serwisie. Pakiet podstawowy zdrożeje z 8 na 9 dolarów, średni z 11 na 13 dolarów, a najdroższy z 14 na 16 dolarów.

W Polsce nie musimy się martwić o Netflixa

W odpowiedzi na nasze zaniepokojenie, biuro prasowe Netflixa poinformowało nas, że nie mamy się o co martwić. "Firma podchodzi bardzo indywidualnie do każdego rynku i zmiany za granicą nie oznaczają zmian w Polsce" - czytamy w oświadczeniu. Jednak w Polsce też pojawiło się sporo zmian. Niedawno Netflix poinformował o wycofaniu opcji okresu próbnego z naszego kraju.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)