Neato Robotics XV Signature - nowy robot z lepszym ssaniem

Neato Robotics XV Signature - nowy robot z lepszym ssaniem

Neato Robotics XV Signature - nowy robot z lepszym ssaniem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
06.03.2013 13:01

Na które aspekty odkurzania ludzie narzekają najbardziej? Zgodnie z badaniami Neato Robotics, najbardziej irytujące jest manewrowanie odkurzaczem pod meblami, odkurzanie kątów oraz ciężar urządzenia, które musimy za sobą ciągnąć w trakcie pracy. Przy czym prawie połowa ankietowanych odpowiedziała, że podłogi powinny być odkurzane codziennie.

Producent zapewnia, że ich nowy odkurzacz automatyczny jest odpowiedzią na te problemy. Neato XV Signature, zresztą tak jak i pozostałe urządzenia tego typu dostępne na rynku, ma konstrukcję, która pozwala mu na swobodne poruszanie się pod meblami. Z kolei kąty proste na froncie odkurzacza mają poprawić efektywność w trakcie odkurzania w kątach i przy krawędziach ścian - a z tym problemy mają popularne na rynku roboty w kształcie koła.

Neato XV Signature korzysta z laserowego mapowania pomieszczeń, w przeciwieństwie do podstawowych modeli, które pod dotarciu do ściany odbija się od niej i kontynuują odkurzanie w losowym kierunku. Wirtualna mapa mieszkania ma pozwalać na dobranie optymalnej trasy przejazdu. Odkurzacz można zaprogramować tak, aby codziennie automatycznie rozpoczynał odkurzanie - na przykład w momencie, kiedy w mieszkaniu nie ma domowników.

Nowa, aerodynamiczna konstrukcja ma zapewniać 5. procent lepszą siłę ssania niż oferowana przez poprzednie modele Neato. Niestety, producent nie ujawnił jakie dokładnie rozwiązania konstrukcyjne mają zapewniać taki wzrost efektywności, tak więc do tych zapewnień powinniśmy podchodzić z dystansem.

Nowe odkurzacze zadebiutują na amerykańskim rynku w kwietniu. Z model podstawowy Neato XV Signature zapłacić będziemy musieli 399 dolarów, natomiast wersja Pro kosztować będzie 5. dolarów więcej.

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)