NATO pomoże w zwalczaniu cyberataków na Polskę

NATO pomoże w zwalczaniu cyberataków na Polskę

13.04.2011 09:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

NATO wyśle do Polski zespół szybkiego reagowania w przypadku ataku cybernetycznego o dużej skali na nasz kraj - to jedno z ustaleń umowy zawartej we wtorek w Brukseli przez szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego gen. Krzysztofa Bondaryka

Bondaryk i asystent sekretarza generalnego NATO ds. nowych wyzwań dla bezpieczeństwa ambasador Gabor Iklody podpisali w Kwaterze Głównej NATO porozumienie dotyczące współpracy w zakresie cyberobrony - poinformowała PAP rzeczniczka ABW ppłk Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Dodała, że porozumienie między tzw. Krajową Władzą Bezpieczeństwa (ABW jest nią w Polsce jako kraju członkowskim paktu) a NATO - Cyber Defence Management Authority - wskazuje podmioty i osoby odpowiedzialne po obu stronach za realizację zadań, zarówno na poziomie polityczno-koordynacyjnym, jak i techniczno-operacyjnym. Porozumienie ułatwia bieżącą współpracę przy zwalczaniu cyberzagrożeń dzięki wymianie informacji, doświadczeń i dobrych praktyk związanych z reagowaniem na incydenty bezpieczeństwa teleinformatycznego.

"Dokument reguluje ponadto kwestie związane z ewentualnym wysłaniem przez NATO zespołów szybkiego reagowania w przypadku wystąpienia na terytorium RP ataków cybernetycznych o dużej skali" - dodała Koniecpolska-Wróblewska.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)