Nasza-klasa będzie zawsze przy Tobie
Z każdym dniem serwisy społecznościowe zyskują na popularności. Światowi giganci, tacy jak Facebook, który ma 300 mln użytkowników (w tym 1 mln w Polsce) lub YouTube zaczynają wychodzić poza Internet i pojawiają się w urządzeniach codziennego użytku
Najwięksi "społecznościowi" gracze już od jakiegoś czasu są obecni w naszych telefonach komórkowych dzięki aplikacjom, które pozwalają w łatwy i wygodny sposób przeglądać wpisy naszych znajomych na ekranie telefonu. Ostatnio pojawiają się również telewizory, które dają możliwość przeglądania zawartości takich portali jak YouTube, Facebook, czy Twitter. Na tegorocznych targach elektroniki użytkowej IFA 200. w Berlinie praktycznie każdy liczący się producent telewizorów prezentował produkty wyposażone w interfejs do obsługi wspomnianych serwisów społecznościowych.
Nasz rodzimy gigant - Nasza-klasa pozostawał do tej pory w tyle, jeśli chodzi o możliwości śledzenia znajomych na ekranach "komórek" lub telewizorów. Jednakże, jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, ta sytuacja już niedługo ulegnie zmianie. W rozmowie z gazetą Dominik Kaznowski - pełnomocnik zarządu spółki Nasza-klasa powiedział, że portal zamierza przedstawić wersję mobilną serwisu w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Prawdopodobnie już na przełomie roku będziemy mogli wygodnie przeglądać konta Naszej-klasy z poziomu telefonów komórkowych.
Jednocześnie Dziennik Gazeta Prawna informuje, że do końca 201. roku największy polski serwis społecznościowy udostępni mobilne wersje wszystkich swoich produktów: portalu, Śledzika oraz nowego komunikatora NKtalk. W rozmowie z gazetą Dominik Kaznowski zapewnił, że powstaną wersje wspierające wszystkie platformy i systemy operacyjne.
Powoli zagraniczni producenci elektroniki dystrybuowanej na polskim rynku zaczynają zauważać nasze rodzime usługi i uwzględniają ich obsługę w swoich produktach. Dobrym przykładem jest tutaj ASUS, który w testowanym przez nas notebooku UX3. uwzględnił wykorzystanie protokołu komunikatora Gadu-Gadu obok takich międzynarodowych konkurentów jak Skype, MSN Messenger lub AOL. Ciekawe jak długo przyjdzie nam czekać na pojawienie się telewizorów oferujących dostęp do Naszej-klasy?
Źródło: Gazeta Prawna w internecie www.gazetaprawna.pl