Nasza-Klasa 2009 - co się wydarzyło i co nas czeka?

Nasza-Klasa 2009 - co się wydarzyło i co nas czeka?
Źródło zdjęć: © nasza-klasa

30.12.2009 15:45, aktual.: 30.12.2009 16:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W 2009 r. nasza-klasa.pl obchodziła swoje trzecie urodziny. Obecnie nad serwisem pracuje ponad 170 osób działających we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Przez ostatnie 365 dni portal konsekwentnie się rozwijał - dostarczał nowe produkty i udoskonalał istniejące mechanizmy.

Produkty "Spośród produktów wprowadzonych przez NK w 200. zdecydowanie najważniejszy był Śledzik." - mówi Joanna Gajewska, rzecznik NK. "Nasza platforma mikroblogowa po nieco ponad miesiąc od premiery osiągnęła poziom miliona wpisów tygodniowo. Niemal z miejsca Śledzik stał się największym serwisem mikroblogowym w Polsce, z którego korzystają znani piosenkarze, aktorzy i muzycy. Kolejnym ważnym produktem jest komunikator NKtalk, który już działa w wersji testowej." - dodaje. Poza nowymi narzędziami służącymi stricte do komunikacji, NK wprowadziła nowe funkcje i usługi, takie jak symultaniczne dodawanie wielu zdjęć, specjalne emotikony w portalu czy własną walutę (Eurogąbki).

Bezpieczeństwo

Rok 2009 to jednak nie tylko nowe funkcje w NK, ale również starania o zwiększenie bezpieczeństwa Użytkowników, którzy miesięcznie w liczbie 13,5 mln logują się do serwisu. W tym celu prezes NK podpisał specjalne porozumienie pod egidą Komisji Europejskiej, wprowadzono Filtr Rodzinny i specjalną zakładkę dedykowaną temu zagadnieniu. "Kwestie bezpieczeństwa są dla nas szczególnie istotne. Zdajemy sobie sprawę, że nie wystarczą jedynie modyfikacje na stronach. Żeby internet był bezpieczny, konieczna jest również świadomość Użytkowników. Dlatego też stworzyliśmy i nieustannie promujemy zakładkę "Bezpieczeństwo". Jest to miejsce gdzie każdy Internauta (nie tylko Użytkownik NK) znajdzie niezbędne informacje na temat zagrożeń czyhających w sieci i sposobów obrony przed nimi." - mówi Gajewska.
NK tworzy zakładkę przy współpracy z ekspertami z Policji i GIODO.

Obraz

Wyróżnienia

W 200. roku NK otrzymała nagrodę Impactor, w kategorii "Najbardziej podziwiane medium roku". Ponadto raport ComScore wykazał, że portal nasza-klasa.pl posiada najwyższy z notowanych współczynnik zaangażowania konsumentów. Wynosi on 34,4 proc. Oznacza to, że pod tym względem NK jest najlepsza nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Najistotniejsze wydarzenia Poniżej prezentujemy zestawienie najważniejszych wydarzeń dla portalu oraz najbardziej znaczące dane statystyczne:

*Luty *
Podpisanie pierwszego międzynarodowego porozumienia na rzecz poprawy bezpieczeństwa nastolatków korzystających z usług serwisów społecznościowych. Porozumienie patronatem objęła Komisja Europejska.
Otrzymanie Impactora w kategorii: "Najbardziej Podziwiane Medium Roku".

Kwiecień
Rozpoczęcie przeprowadzki firmy do nowej, głównej siedziby. Nasza Klasa opuszcza wrocławski Biskupin i przenosi się do centrum miasta. Nowa siedziba umożliwia dalszy rozwój firmy i zatrudnienie kolejnych specjalistów.

*Maj *
Zainicjowanie przedwyborczej kampanii informacyjnej Parlamentu Europejskiego. Użytkownicy NK w przystępny sposób dowiadują się, czym jest PE, jakie spełnia funkcje w Unii Europejskiej, a także jak wygląda proces wyborczy do tej struktury unijnej.

Czerwiec
Integracja profilu na NK z kontem na Allegro. Dzięki temu połączeniu każdy Użytkownik może pokazać swoje aukcje znajomym.

Wprowadzenie Eurogąbek (EGB), czyli waluty portalu nasza-klasa.pl. Ta niecodzienna usługa to znaczne ułatwienie dla Użytkowników często korzystających z płatnych opcji portalu.

Lipiec
Premiera Letniej Akademii Sportu - wakacyjnej akcji cieszącej się zainteresowaniem ponad siedmiuset tysięcy Użytkowników NK, którzy prezentują w galeriach Akademii swoje umiejętności fotograficzne oraz zainteresowania sportowe.

Nasza-klasa.pl dostępna także pod nową domeną: nk.pl.

Obraz

*Wrzesień *
Symultaniczne dodawanie wielu zdjęć. Funkcja umożliwiająca zamieszczanie w serwisie kilku zdjęć jednocześnie.

Premiera Śledzika, aktualnie największego polskiego mikrobloga. W krótkim czasie osiąga on liczbę miliona wpisów tygodniowo i 4. tys. komentarzy dziennie. Mimo niedawnej premiery Śledzik posiada niezwykle wysoką świadomość marki - 78% wg badania IMAS z końca października 2009 przeprowadzonego na reprezentatywnej próbie internautów.

Publikacja raportu ComScore - portal nasza-klasa.pl posiada najwyższy z notowanych współczynnik zaangażowania konsumentów spośród 20. największych serwisów społecznościowych na świecie.

Październik
Wdrożenie Filtra Rodzinnego - funkcji, która niweluje wulgaryzmy w portalu oraz ogranicza spam.

Udostępnienie zakładki Bezpieczeństwo - miejsca w NK, które ma na celu edukowanie Użytkowników w zakresie bezpiecznego korzystania z portalu oraz z Internetu w ogóle. Treści na stronach zakładki są adresowane do dzieci, młodzieży, dorosłych oraz całych rodzin. Na specjalnej podstronie wskazywane są instytucje oferujące pomoc dla ofiar cyberprzemocy.

Listopad
Rozpoczęcie betatestów komunikatora NKtalk. Od początku listopada komunikator NK testuje kilkaset tysięcy internautów. Premiera w 201. roku.

Zaproponowanie Minek, funkcjonalności, która udowadnia, że emotikony mogą znaleźć zastosowanie nie tylko w komunikatorach internetowych, ale i serwisach społecznościowych.

Grudzień
WOŚP ponownie gości na NK. W 200. roku po raz pierwszy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała również na NK. Użytkownicy uzbierali ponad 760 tys. złotych. Orkiestra ponownie zagra w największym polskim serwisie społecznościowym oraz na Śledziku.

Obraz

NK w 2010 roku

"Będziemy sukcesywnie skupiać się na dynamicznym rozwoju produktowym. Dlatego ciągle poszukujemy i zatrudniamy najlepszych programistów, architektów aplikacji i specjalistów z najróżniejszych dziedzin IT. Obecnie rozszerzyliśmy krąg poszukiwań na kraje Europy Środkowo-Wschodniej" - mówi Dominik Kaznowski, pełnomocnik zarządu ds Marketingu i PR, na temat przyszłości firmy.

Jakich nowinek mogą spodziewać się Użytkownicy?
"Przyszły rok to kolejne premiery. Na pewno w 2010 roku odbędzie się premiera nowego komunikatora – NKtalk i kilku produktów mobilnych. Ponadto częściowo udostępnimy API, dodamy nowe widgety, czeka nas budowa platformy aplikacji, konsekwentny rozwój Śledzika i oczywiście portalu" - wymienia Kaznowski. "Zapewne czeka nas w najbliższych miesiącach poszerzenie portalu do szerokości 1024 pixeli oraz redesign. Ciągle będziemy pracować nad popularyzacją naszej wirtualnej waluty – Eurogąbek. Obecnie analizujemy również inne kierunki, takie jak gry-online, wideo czy szeroko rozumiane kwestie lokalizacyjne." - dodaje.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)