"Nasz antywirus nie jest zbyt skuteczny"

"Nasz antywirus nie jest zbyt skuteczny"

"Nasz antywirus nie jest zbyt skuteczny"
Źródło zdjęć: © chip.pl
26.09.2013 13:30

Mechanizm antywirusowy wbudowany w system Windows nie zdobywa najwyższych not w testach porównawczych. A Microsoft... sam przyznaje, że jego oprogramowanie nie wystarczy do ochrony przed największymi zagrożeniami.

Microsoft Security Essentials został wydany w 200. roku, by zapewnić użytkownikom Windows darmową ochronę przed złośliwym oprogramowaniem. To obecnie najpopularniejsze rozwiązanie antywirusowe na rynku. Z czasem Security Essentials został połączony z Windows Defenderem. Jego skuteczność pozostawia jednak nieco do życzenia.

Holly Stewart, starsza menadżer programu w dziale centrum ochrony przed złośliwym oprogramowaniem w Microsofcie, przyznała, że antywirus jej firmy ma zapewnić „podstawową”. ochronę i rekomenduje użytkownikom, by dokupili inną aplikację antywirusową, aby zabezpieczyć się przed bardziej zaawansowanymi złośliwymi programami.

– _ Posiadanie jednej broni nie przynosi efektów. Trzeba być różnorodnym. To słabość, posiadać tylko jedną _ –. stwierdziła. Dodała też, że Microsoft współpracuje z innymi producentami aplikacji antywirusowych, przekazując im wszystkie spostrzeżenia na temat złośliwego oprogramowania.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "TEST: Apple iPhone 5C (32 GB)"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)