Następca Visty będzie na czas?

Następca Visty będzie na czas?

Następca Visty będzie na czas?
23.07.2007 12:30, aktualizacja: 23.07.2007 13:47

Premiera Windows Vienna ( lub Windows 7 ) - wersji systemu operacyjnego Microsoftu zapowiadanej jako następczyni Visty - przewidziana jest na 2010 r. Gigant z Redmond spróbuje dotrzymać wyznaczonego terminu i inaczej niż w przypadku Visty, udostępnić finalny produkt w terminie.

Funkcjonalność i możliwości następcy Visty stały się już przedmiotem dyskusji, toczonych na wewnętrznym forum koncernu - w minionym tygodniu w Orlando na Florydzie odbyło się spotkanie lokalnych sprzedawców rozwiązań firmy, gdzie tematyka ta była poruszana.

Niewiele na razie wiadomo o Viennie oprócz tego, że producent przewiduje wersje tego systemu dla użytkowników indywidualnych i korporacyjnych, zarówno 32-bitowe, jak i 64-bitowe. Ta ostatnia wiadomość z pewnością ucieszy użytkowników końcowych, z niechęcią myślących o konieczności ponownej wymiany podzespołów komputerowych, spełniających wymagania nowego OS-a. O ile bowiem procesory obsługujące aplikacje 64-bitowe figurują w ofercie AMD czy Intela od 2004 r., a i Windows XP, Server 2003 i Vista mają swoje wydania 64bit, to proces popularyzacji tej technologii w domowych pecetach jest bardzo powolny.

Jak czytamy w serwisie CNet.com, Microsoft zamierza ustanowić też bardziej przewidywalny terminarz wydawniczy, którym zostanie objęte również Windows 7 - ma to zapobiec opóźnieniom w premierach nowych produktów firmy. Wcześniejsze doniesienia prasowe wspominały o okresie 2 lat lub 2,5 roku, jako terminie wprowadzenia do sprzedaży kolejnego wydania "okien".

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)